fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kolejny dzień sporu o Puszczę

PAP
We wtorek polityczny spór wokół Puszczy Białowieskiej podgrzało oświadczenie ministra Jana Szyszki, które zostało wysłane do wszystkich parlamentarzystów. Szyszko pisze w nim m.in. o tym, że „dezinformacja” dotycząca tego, że Polacy chcą wycinać Puszczę dla zysku „zaczęły pojawiać się w poczytnej prasie światowej, szczególnie tej o lewicowo - liberalnym zabarwieniu”.

Oświadczenie ostro komentuje opozycja. Posłanka Ewa Lieder z Nowoczesnej napisała na Facebooku: „Ten list pokazuje, że minister Szyszko konflikt wokół wycinki Puszczy traktuje wyłącznie jako pokaz siły - własnej i obsadzonych swoimi ludźmi Lasów Państwowych. I jest gotów zniszczyć światowej rangi dziedzictwo tylko po to, by udowodnić swoją pozycję”. Katarzyna Lubnauer na konferencji w Sejmie apelowała do ministra o to, by zmienił swoje podejście. - Minister Szyszko psuje nam opinię, próbuje wszystkim powiedzieć, że Puszcza nie jest warta, by ją odwiedzić. Panie ministrze! Mniej ideologii, więcej racjonalizmu, więcej działania dla dobra Polski” – mówiła.

 

Puszcza Białowieska była też tematem pierwszego wyjazdowego posiedzenia Gabinetu Cieni Platformy, który odbył się w Białowieży. PO zapowiada specustawę, a także poruszenie problemu na forum unijnym . - Będziemy chcieli zwrócić uwagę politykom europejskim na problem Puszczy Białowieskiej – mówił  Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej. Wcześniej politycy PO odwiedzili też teren wycinki. W ubiegłym tygodniu w Białowieży byli politycy Nowoczesnej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA