fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatki

MF ostrzega: fałszywe e-maile ws. korekty zeznania podatkowego

123rf
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości podszywa się pod pracownika Izby Administracji Skarbowej i informuje o kontroli przeprowadzonej przez fikcyjny „Główny Urząd Kontroli Skarbowej w Warszawie" w sprawie zeznania podatkowego za rok 2017.

- Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik może zawierać zainfekowany plik - wskazuje MF.

Oto przykładowa treść fałszywego e-maila (pisownia oryginalna):

---

Temat: KOREKTA ZEZNANIA PODATKOWEGO 2017

Dnia 03.07.2018 roku zostala przeprowadzona kontrola poprzez Glówny Urzad Kontroli Skarbowej w Warszawie w sprawie zeznania podatkowego za rok 2017.. Inspektor ds. Rozliczen informuje o wystapieniu pewnych braków formalnych w dokumentacji przedstawionej przez Panstwa. W zwiaku z powyzym prosimy o wypelnienie zalaczonych formularzy w celu przedlozenia w terminie 7 dni od dnia powyzszego zawiadomienia do wlasciwego Urzedu Skarbowego. Formularze w zalaczniku sa równiez dostepne w wersji online klikajajac w ponizszy odnosnik:

ZLOZ

WNIOSEK

Z powazaniem Kordynator JPK

Krajowa Informacja Skarbowa - tu mozna uzyskac wszelkie informacje podatkowe i celne: tel. 801 055 055 (z tel. stacjonarnego) lub 22 33 00 330 (z dowolnego telefonego).

---

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA