fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Parasol noś i przy pogodzie

Łukasz Walewski, „Przywitaj się z królową”, Wydawnictwo SQN, 2015
Plus Minus
Dawno, dawno temu, kiedy powszechnie podziwianymi bohaterami nie były jeszcze siostry Kardashianki, lecz prezydenci, poetki, pisarze i odkrywcy, niewiele rubryk w czasopismach cieszyło się większą poczytnością niż rozmaite „Anegdoty z życia sławnych ludzi".

Ileż było dobrodusznego śmiechu z tego, co powiedział swojemu fryzjerowi Ignacy Paderewski i jak przejęzyczył się na bankiecie Anatol France!

Dziś zabawne są nie tyle podobne anegdoty, już nie myszką trącące, lecz grubszym zwierzem, ile próby wskrzeszania formuły „plotek z salonu" w czasach, gdy kultura współczesna jest z założenia egalitarna, antysalonowa, a jeśli ktoś ma status idola, to z pewnością nie nieliczne już koronowane głowy i rzesze anonimowych dyplomatów.

Dziennikarz radiowej Trójki Łukasz Walewski nie rezygnuje jednak i prowadzi nas wytrwale przez annały gaf, wpadek, potknięć i przejęzyczeń, które miały miejsce na salonach Warszawy, Waszyngtonu i Watykanu. Niektóre nadal bawią, jak liczne faux pas niezrównanego Silvia Berlusconiego – spora część zafascynuje koneserów etykiety, bo kto inny wczyta się w dzieje wymiany uszczypliwości między dwiema małżonkami amerykańskich dyplomatów, dotyczącymi proceduralnej rangi nalewania kawy i herbaty?...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA