fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Anioł Polak: Za chwilę wykopią broń z lasu

Fotorzepa, Robert Gardziński
Drogi Piotrze kluczniku! Ledwie zdążyłem wrócić z wyżyn niebieskich z naszej narady, a natychmiast wpadłem w wojenny wir. I nie idzie mi o to, że zbrojny Mariusz znów na ulice stolicy wyprowadził czołgi i armaty. To zwyczajne igrzyska dla gawiedzi. Rzecz w tym, że podczas mojej nieobecności rozpętała się tu wojna religijna. Prawdziwa wojna. Konflikt – o czym zresztą wiele razy donosiłem i o czym rozmawialiśmy też osobiście – tlił się od jakiegoś czasu, ale teraz rzucono iskrę i rozpętało się istne piekło. A w jego centrum jesteśmy my.

Zacznę może od początku. Słynny Donald, który czas temu jakiś stąd wyjechał, co rusz wysyła sygnały, że wróci na białym rumaku. I wrócił. Przyjmowany z honorami i wielkim entuzjazmem przez swych przyjaciół, zjawił się w stolicy, by wygłosić wykład. Ale jego wystąpienie poprzedziło przemówienie pewnego młodego publicysty. Uszy więdły od tego, co wygadywał. Choć jego krytyka odnosząca się do całej wspólnoty Siewcy była miejscami całkiem zasadna, to zarzucał nam, że żadnej transcendencji już się w tej wspólnocie nie znajdzie. Bzdury i kalumnie takie, że nawet polemizować się z tym nie chce. A Donald ani słowem się od niego nie odciął. Nie pisnął nawet słowa.

Zapewne się domyślasz, że spotkało się to z reakcją tych, którzy twierdzą, że są bliżej nas. I zaczęła się wojna. Na razie słowna, ale takiego poziomu agresji dawno w tym narodzie nie widziałem. Niewiele brakuje do tego, by wykopali broń, którą ukrywają po lasach....

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA