Polacy w kosmosie

"Outriders" to najnowsza produkcja polskiego studia People Can Fly, które graczom kojarzy się z tak udanymi tytułami, jak „Painkiller", „Gears of War: Judgment" czy „Bulletstorm". Tym razem akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, kiedy zmiany klimatyczne, będące efektem grabieżczej działalności człowieka, uniemożliwiają nam dalsze funkcjonowanie na Ziemi. Światowy rząd podejmuje decyzję o przenosinach na Enoch, planetę do złudzenia przypominającą nasz matecznik. Jako pierwsi docierają tam tytułowi „outridersi", czyli komandosi badający teren i przygotowujący go na przybycie kolonistów.

Publikacja: 16.04.2021 18:00

„Outriders", People Can Fly, Cenega, PC, PS4, PS5, X1, XSX

„Outriders", People Can Fly, Cenega, PC, PS4, PS5, X1, XSX

Foto: materiały prasowe

Tyle że to nie będzie takie proste. Enoch skrywa wiele tajemnic i dziwnych anomalii, które już na początku zabawy zmieniają bohaterów. Zyskują oni specjalne moce, m.in. możliwość manipulowania czasem oraz żywiołami: ogniem czy ziemią. To przydatne umiejętności, które – po fabularnym skoku w jeszcze bardziej odległą przyszłość – pozwalają graczom skuteczniej walczyć z miejscową fauną oraz częściowo zmutowanymi niedobitkami dawnych kolonistów.

Gra łączy w sobie elementy klasycznej strzelaniny z widokiem zza pleców bohaterów oraz produkcji role-playing. Spora liczba opcjonalnych misji pobocznych, a także rozmaitych umiejętności, parametrów i modyfikatorów zadowoli największych miłośników gatunku i pozwoli im spędzić na planecie Enoch nawet 40 godzin. Co ważne, „Outriders" autentycznie bawi, pozwala wyżyć się w walce z przeciwnikami, ale też, i pogłówkować. Szkoda, że grę dręczą małe i duże problemy, które będą wymagać łatek. To niestety ponury standard naszych czasów, rzecz, do której trzeba się chyba przyzwyczaić. Nawet rzecznicy praw konsumentów nie reagują już na niedopracowane gry zalewające rynek.

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Czemu polscy trenerzy nie pracują na Zachodzie? "Marka w Europie nie istnieje"
Plus Minus
Wojna, która nie ma wybuchnąć
Plus Minus
Ludzie listy piszą (do władzy)
Plus Minus
"Last Call Mixtape": W pułapce algorytmu
Plus Minus
„Lękowi. Osobiste historie zaburzeń”: Mięśnie wiecznie napięte