fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Wybory szefa Platformy. Głosowanie zakończone

tv.rp.pl
Zakończyło się głosowanie w pierwszej turze wyborów przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Nieoficjalne wyniki mają być znane wkrótce. Rzecznik partii podał, że prawdopodobnie do wyłonienia zwycięzcy nie będzie potrzebna druga tura.

Dotychczasowy szef PO Grzegorz Schetyna zrezygnował z walki o utrzymanie przywództwa w partii.

W szranki o schedę po nim stanęło sześcioro kandydatów. Dwoje - europoseł Bartosz Arłukowicz i posłanka Joanna Mucha - wycofało się przed sobotnim głosowaniem.

Ok. 9,4 tys. uprawnionych do głosowania członków Platformy wybierało spośród czterech osób. O fotel szefa partii ubiegali się szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak, senator Bogdan Zdrojewski i poseł Bartłomiej Sienkiewicz. Głosować należało osobiście w jednej ze 190 powiatowych komisji wyborczych, czynnych od godz. 10 do 18.

Nieoficjalne wyniki wyborów mają zostać ogłoszone wieczorem, oficjalne - prawdopodobnie we wtorek.

W niespełna godzinę po zakończeniu głosowania rzecznik PO Jan Grabiec oświadczył, że "wygląda na to", że wybory zostaną rozstrzygnięte w pierwszej turze.

Jeśli okaże się, że żaden z kandydatów nie zdobył wymaganej do zwycięstwa większości 50 proc. głosów zorganizowana zostanie druga tura. Ewentualną dogrywkę dwóch kandydatów z najwyższym poparciem zaplanowano na 8 lutego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA