fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Grzegorz Schetyna: To efekt bankrutującej polityki PiS

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna uważa, że Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej manipulowało informacjami. - Dzisiaj nie mają pieniędzy - ocenił.

W nowym Sejmie pojawił się już pierwszy projekt który przewiduje nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i zniesienie tzw. limitu trzydziestokrotności wynagrodzenia powyżej której nie są potrącane składki ZUS. W tym roku ten limit wynosi 142 950 zł rocznie, co przekłada się na miesięczne zarobki w wysokości co najmniej 11 912,50 zł brutto. Z szacunków ZUS wynika, że ten limit co roku przekracza ponad 370 tys osób. Rząd planuje ściągnąć w ten sposób przeszło 5,5 mld zł.

Zdaniem polityków opozycji jest to zagranie, które ma podnieść poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent miałby zawetować ustawę, aby poprawić swoje notowania.

- Wszystko jest możliwe. Zbliża się kampania wyborcza. Słyszałem prezydenta Dudę, który bardzo jest centrowy, cytuje Tadeusza Mazowieckiego. Trudno go poznać, jest innym dzisiaj kandydatem na prezydenta niż kilka lat temu - ocenił w rozmowie z Polsat News Grzegorz Schetyna.

- Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie - oszukiwał! Nie mówili prawdy w kampanii wyborczej, manipulowali informacjami, dzisiaj nie mają pieniędzy - dodał przewodniczący PO.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA