Platforma Obywatelska

Schetyna: Zatrzymanie Gawłowskiego to początek kampanii PiS

Twitter/PO
Zwrócimy się do międzynarodowej opinii publicznej, Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady Europy o monitorowanie sprawy Stanisława Gawłowskiego - zapowiedział lider PO Grzegorz Schetyna po nadzwyczajnym posiedzeniu Zarządu Krajowego PO w Szczecinie.

Po posiedzeniu Zarządu Krajowego PO Schetyna oświadczył, że decyzję o tymczasowym aresztowaniu Stanisława Gawłowskiego (sąd zdecydował o tym w niedzielę - red.) uznaje za początek kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

- To atak na polityczną opozycję - mówił Schetyna.

- Opozycję polityczną w ten sposób traktuje się w Rosji, Turcji oraz na Białorusi - stwierdził lider partii. Ocenił, że zatrzymanie, a potem aresztowanie posła jest zaprzeczeniem demokratycznych standardów.

- Poseł Stanisław Gawłowski sam stawiał się do prokuratury w celu złożenia wyjaśnień i usłyszenia zarzutów. Zatrzymanie go przez CBA w budynku prokuratury to akcja polityczna - oświadczył Schetyna.

Przewodniczący Platformy zapowiedział, że PO zwróci się do Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Rady Europy i międzynarodowej opinii publicznej o monitorowania sprawy Stanisława Gawłowskiego.

Sam Gawłowski oddał się do dyspozycji władz Platformy, które w przyszłym tygodniu zdecydują o dalszym pełnieniu przez niego partyjnych funkcji.

 

 
 
 
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL