Zwycięstwo Juventusowi zapewnił Alvaro Morata, który dwukrotnie pokonał bramkarza Dynama. Broniący bramki "Starej Damy" Wojciech Szczęsny zachował czyste konto. Z kolei w barwach Dynama 90 minut rozegrał Tomasz Kędziora - relacjonuje Onet.

Juventus uzyskał przewagę od pierwszych minut spotkania - już w 12. minucie mogło być 1:0 dla gości, ale strzał Federico Chiesy efektownie obronił Georgij Buszczan. Szanse na gole w pierwszej połowie mieli też Giorgio Chellini (uderzył niecelnie) i Dejan Kulusevski (jego strzał obronił Buszczan).

Juventus wyszedł na prowadzenie w 46. minucie - Buszczan odbił piłkę po strzale Kulusevskiego, ale przy dobitce Moraty był bezradny.

W 84. minucie Morata ustalił wynik spotkania wykorzystując dogranie Juana Cuadrado i pokonując bramkarza gości strzałem głową.

W drugim rozgrywanym o 18 meczu FC Brugge pokonało na wyjeździe Zenit Sankt Petersburg 2:1, a decydującego o zwycięstwie gola zdobył w doliczonym czasie gry Charles de Ketelaere - podaje Onet.