Puchar Włoch: Ronaldo ratuje remis dla Juventusu

Cristiano Ronaldo w doliczonym czasie gry uratował remis w pierwszym meczu półfinału Pucharu Włoch, w którym AC Milan zremisował z Juventusem Turyn 1:1 - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 14.02.2020 05:01 Publikacja: 14.02.2020 04:49

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 4 marca - przypomina Onet.

W bramce Juventusu stanął w tym meczu rezerwowy na co dzień Gianluigi Buffon, który w pierwszej połowie kilka razy uratował "Starą Damę" przed utratą gola - m.in. po groźnym strzale Davide Calabriego.

W drugiej połowie Buffon musiał jednak skapitulować kiedy Ante Rebić wykończył centrę Samu Castillejo.

Mecz reklamowano jako pojedynek Ronaldo ze Zlatanem Ibrahimoviciem - "La Gazzetta dello Sport" wyliczyła, że obaj strzelili w karierze 1261 goli. Ibrahimović gola nie strzelił, na dodatek zobaczył żółtą kartkę, która wykluczyła go z udziału w rewanżowym meczu. Bohaterem Juventusu został natomiast Ronaldo, który w doliczonym czasie gry wywalczył rzut karny i wykorzystał go. Portugalczyk w 2020 roku rozegrał dotąd osiem meczów, w których strzelił dziewięć goli.

W rewanżu oprócz Ibrahimovicia nie zagra też Castillejo i Theo Hernandez, który obejrzał czerwoną kartkę na 20 minut przed końcem spotkania.

W pierwszym półfinale Napoli wygrało na wyjeździe z Interem Mediolan 1:0.