Superpuchar Hiszpanii: Real wygrywa w półfinale. Gol z rożnego

Real wygrał 3:1 z Valencią w półfinałowym meczu Superpucharu Hiszpanii, który w tym roku rozgrywany jest w Arabii Saudyjskiej - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 09.01.2020 04:58 Publikacja: 09.01.2020 04:48

Superpuchar Hiszpanii, który w przeszłości przypadał zwycięzcy meczu między mistrzem Hiszpanii a zdobywcą Pucharu Hiszpanii, w tym roku ma formułę miniturnieju - zauważa Onet. O trofeum walczą w Arabii Saudyjskiej Barcelona, Atletico Madryt, Valencia i Real. Hiszpańskie media krytykują taką formułę rozgrywek nazywając je "objazdowym cyrkiem".

W półfinałowym meczu Superpucharu Real nie dał szans Valencii od początku uzyskując dużą przewagę.

Pierwszą bramkę w 15. minucie zdobył Toni Kroos, który pokonał bramkarza Valencii strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego.

Drugiego gola dla Realu zdobył Isco, który dobił piłkę do bramki po strzale Luki Modricia. Isco mógł jeszcze przed przerwą podwyższyć wynik - ale tym razem trafił w słupek. Piłkę do siatki próbował dobić Luka Jović, ale jego strzał obronił bramkarz Valencii.

Na 3:0 wynik meczu podwyższył w 66. minucie ładnym uderzeniem Modrić.

Valencia honorowego gola zdobyła w doliczonym czasie gry - Daniel Parejo wykorzystał wówczas rzut karny podyktowany za zagranie ręką Sergio Ramosa.

W finale Real zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym Barcelona zmierzy się z Atletico.