Frank Lampard pokonał Jose Mourinho. Tottenham-Chelsea 0:2

W meczu 18. kolejki angielskiej ekstraklasy Tottenham Hotspur przegrał u siebie z Chelsea Londyn 0:2 - pisze Onet.

Aktualizacja: 22.12.2019 21:54 Publikacja: 22.12.2019 21:02

Jose Mourinho nie miał po starciu z podopiecznymi Franka Lamparda powodów do radości

Pojedynek Tottenhamu z Chelsea był starciem mistrza z uczniem. Zespołem Kogutów od niedawna kieruje Jose Mourinho, który dawniej był trenerem The Blues, gdy na murawie pierwsze skrzypce w drużynie grał Frank Lampard, obecny szkoleniowiec Chelsea - przypomina Onet.

Niedzielne spotkanie było klasycznym meczem o sześć punktów, bowiem Chelsea miała nad Tottenhamem trzy punkty przewagi. Faworytami byli gospodarze, którzy pod wodzą Mourinho przypomnieli sobie, jak wygrywać. Z kolei The Blues w ostatnich pięciu meczach zgromadzili trzy punkty.

Boisko zweryfikowało przewidywania, już w 12. minucie Chelsea wyszła na prowadzenie. Indywidualną akcją popisał się Willian, który technicznym strzałem posłał piłką przy dalszym słupku.

Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zdobył drugą bramkę, tym razem z rzutu karnego. Bramkarz Paulo Gazzaniga brutalnie sfaulował Marcosa Alonso. Sędzia Anthony Taylor odgwizdał rzut wolny, jednak na podstawie zapisu wideo zmienił zdanie i wskazał na jedenasty metr.

Po zmianie stron gra wciąż była ostra. W 62. minucie za kopnięcie Antonio Rudigera z boiska wyleciał Son Heung-min i zespół Mourinho musiał kończyć mecz w dziesiątkę. Dzięki dobrej grze gości, przewaga Chelsea była niezagrożona. Gospodarze nie oddali w meczu ani jednego celnego strzału.

Piłkarz gości Antonio Rudiger gestykulował, że padł ofiarą rasistowskich zachowań kibiców. Chelsea zwróciła na to uwagę sędziemu. Później trzykrotnie z głośników popłynął apel do kibiców przypominający, że zachowania rasistowskie zakłócają grę.

Po 18. meczach Chelsea jest na czwartym miejscu w tabeli i nad siódmym Tottenhamem ma już 6 pkt. przewagi. Prowadzi Liverpool przed Leicester i Manchesterem City.

Tottenham Hotspur - Chelsea Londyn 0:2 (0:2)
Bramki: Willian (12, 45+4 - karny)