18-letni Brazylijczyk zagrał dotychczas dla Arsenalu zaledwie trzy razy (w tym raz tylko przez sześć minut), ale zdążył już zdobyć dla "Kanonierów" cztery gole - zauważa Onet. Tydzień temu Martinelli, sprowadzony do Arsenalu latem z Ituano FC, strzelił dla drużyny z Londynu dwa gole w meczu Pucharu Ligi z Nottingham Forest, a teraz dwa razy pokonał bramkarza Standardu Liege.

Martinelli otworzył wynik spotkania w 13. minucie meczu pokonując bramkarza Standardu strzałem głową po dośrodkowaniu Kierana Tierneya. Trzy minuty później Brazylijczyk podwyższył prowadzenie po ładnej, indywidualnej akcji.

Trzeciego gola dla Arsenalu zdobył Joseph Willock, a wynik meczu ustalił Dani Ceballos, który wykorzystał podanie Martinellego.

W drugim meczu tej grupy Vitoria Guimares przegrała z Eintrachtem Frankfurt 0:1.