Serie A: Milan - Udinese 1:1. Gol Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek strzelił swojego 20 gola w tym sezonie Serie A, ale jego AC Milan tylko zremisował na własnym stadionie z Udinese 1:1 i pozostał na czwartym miejscu w tabeli. Milan traci jeden punkt do zajmującego najniższe miejsce na podium Interu Mediolan - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 03.04.2019 06:59 Publikacja: 03.04.2019 06:43

Piątek z 20 golami jest wiceliderem klasyfikacji strzelców Serie A - wyprzedza go jedynie doświadczony Fabio Quagliarella z Sampdorii Genua, który ma na koncie 21 trafień - czytamy w Onecie.

Mimo gola Piątek nie mógł być jednak zadowolony po zakończeniu spotkania - jego trafienie dało ekipie z Mediolanu jedynie remis w starciu z drużyną, która nie wygrała na wyjeździe od września 2018 roku. Dla Milanu był to już trzecie kolejne spotkanie w Serie A bez zwycięstwa.

W meczu z Udinese Milan stracił nie tylko punkty, ale również swojego bramkarza, Gianluigiego Donnarumę, który doznał kontuzji już w 11 minucie. Z kolei w 41. minucie kontuzji doznał Lucas Paqueta.

Piątek strzelił gola w 43. minucie - po dośrodkowaniu Patricka Cutrone polski napastnik na raty pokonał bramkarza Udinese.

Jednak w 64. minucie doszło do wyrównania - po kontrataku Udinese do siatki trafił Kevin Lasagna.

W końcówce meczu Milan mógł stracić komplet punktów, ale rezerwowy bramkarz Pepe Reina wygrał pojedynek sam na sam z Rodrigo de Paulem.

AC Milan - Udinese Calcio 1:1 (1:0)

Bramki: Krzysztof Piątek (43) - Kevin Lasagna (64)