Gole dla Lechii zdobyli Michał Nalepa i Joao Oliveira. Dzięki zwycięstwu Lechia ma 37 punktów - cztery punkty przewagi nad zajmującym 15 miejsce Bruk-Betem.

Wciąż poważnie zagrożony spadkiem z Ekstraklasy jest natomiast Piast Gliwice, który ma tylko punkt przewagi nad drużyną z Niecieczy.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza w rozgrywanym równolegle z meczem Piast-Lechia spotkaniu miał szansę na zwycięstwo i przeskoczenie zespołu z Gliwic w tabeli. Po golu Bartosza Śpiączki w 7. minucie drużyna z Niecieczy długo prowadziła z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Sandecją Nowy Sącz. Na 12 minut przed końcem spotkania do wyrównania doprowadził jednak Maciej Małkowski.

Sandecja po meczu z Bruk-Betem traci do Piasta dwa punkty.

W rozegranym później meczu Śląsk Wrocław wygrał z Pogonią Szczecin 2:0 po golach Michała Chrapka i Arkadiusza Piecha. Dzięki zwycięstwu drużyna z Wrocławia awansowała na 10 miejsce w tabeli (drugie miejsce w grupie spadkowej). Z kolei Arka Gdynia przełamała fatalną serię pięciu kolejnych porażek i wygrała 2:0 z liderującą grupie spadkowej Cracovią dzięki golom Rafała Siemaszki i Mateusza Szwocha.