Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 24.07.2018 08:06 Publikacja: 24.07.2018 08:06
Foto: 123RF
Rz: Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej w świeżo wydanej uchwale poparło protest policjantów domagających się podwyżek. Słusznie?
Maciej Gutowski: Niezbyt. Adwokatura powinna się wypowiadać w sprawach adwokatów i prawa, bo do tego jest powołana i tu ma kompetencje. A pól do aktywności nie brakuje. Mamy dziś destabilizację wymiaru sprawiedliwości, pogarszanie warunków wykonywania zawodu adwokata, podnoszenie kosztów sądowych, psucie procedur, nieuczciwe kancelarie odszkodowawcze, słowem, niszczenie rynku usług prawniczych. Jest tak wiele problemów w tych sferach, że warto się na nich skupić. Policja ma swoje związki zawodowe.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Politycy mówią: nauczyliśmy się funkcjonować bez Trybunału Konstytucyjnego. Ale czy na pewno lepiej jest grać be...
Problemem, z jakim mamy do czynienia na granicy polsko-niemieckiej, jest stwarzanie pozorów legalności działań t...
Posłowie mogli spokojnie "odpuścić" temat jawności płac wiedząc, że zajmie się nim resort rodziny, który szykuje...
Zbigniewa Ziobrę łatwo się krytykuje, dużo trudniej po byłym ministrze sprawiedliwości i jego „reformach” posprz...
Z restrukturyzacją publicznych zakładów opieki zdrowotnej jest trochę jak z upadłością. Kto raz upadnie, przez w...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas