fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Meysztowicz: Chcę, żeby plan Morawieckiego się powiódł

Jerzy Meysztowicz
rp.pl
Gość programu #RZECZoPolityce poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz popiera plan rozwoju polskiej gospodarki opracowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ale uważa, że pozostali członkowie PiS uniemożliwiają mu jego realizację.

Poseł Meysztowicz zapewniał, że relacje polityków Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej są dobre. - My nie staramy się wyciągać posłów czy radnych z innych ugrupowań – powiedział poseł Nowoczesnej. Dodał jednak, że partia Ryszarda Petru jest otwarta na przyjmowanie doświadczonych polityków. - Relacje z PO są jak najbardziej poprawne. Spotkamy się choćby 7 maja na manifestacji.

Poseł Nowoczesnej mówił, że współpraca z PO jest konieczna, by skutecznie walczyć z obozem władzy. - Wiemy, że ta współpraca jest potrzebna, bo zarówno jedno, jak i drugie ugrupowanie jest nastawione na odsunięcie PiS od władzy – tłumaczył powody takiego nastawienia.

Wysokie poparcie w sondażach to, zdaniem gościa #RZECZYoPOLITYCE, dobry kapitał na przyszłość, a partia chce wyjść ze swoją polityką poza Sejm. - Chcemy utrzymać poparcie. Będziemy chcieli dobrze się przygotować do wyborów samorządowych i do Parlamentu Europejskiego – powiedział Meysztowicz.

Pytany o „światełko w tunelu”, które po jednym ze spotkań liderów opozycji z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim dostrzegł Petru powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość skutecznie je gasi. - Światełko było, ale nie oślepiało, ale PiS zrobił wszystko, żeby ono zgasło – twierdził gość.

Bez zaprzysiężenia trzech prawidłowo wybranych sędziów TK i opublikowania wyroku TK, kompromisu nie będzie – uważa poseł Meysztowicz. Jego zdaniem trzeba wypracować rozwiązanie tak, by nie trzeba było ingerować w ustawę zasadniczą. - Będziemy szukać rozwiązań obok konstytucji, tak żeby nie trzeba było jej zmieniać – zapewnił Meysztowicz.

Poseł Nowoczesnej powiedział, że popiera „plan Morawieckiego”, ale jego zdaniem PiS z nim nie współpracuje na tyle, żeby mógł go zrealizować. - Chciałbym, żeby plan wicepremiera Mateusza Morawieckiego się powiódł – mówił poseł Meysztowicz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA