Marcin Dobski

Młynarska: Machulski mógłby przeprosić za wątek traktowania kobiet w "Seksmisji"

- Nigdy nie żartujemy sobie z czegoś tak po prostu. Ten film ("Seksmisja" - red.) zaszczepił bardzo dużo nieufności do kobiecości. Uważam, że za ten kawałek dotyczący spraw związanych z traktowaniem kobiet Machulski mógłby przeprosić - mówiła w programie #RZECZoPOLITYCE Paulina Młynarska, dziennikarka i pisarka.

Wysoka pensja Kijowskiego w KOD

„Minimum 90 tys. zł ze zbiórek prowadzonych przez Komitet Społeczny KOD trafiło do firmy Mateusza Kijowskiego, który twierdzi, że za pracę na rzecz KOD nie pobiera wynagrodzenia” - pisaliśmy w serwisie rp.pl 4 stycznia 2017 roku. Przypominamy ten tekst nie bez powodu – „Rzeczpospolita” była bowiem najczęściej cytowanym medium w Polsce w zeszłym roku.

Kraków: Odziedziczył dom, który został zburzony

Mężczyzna odziedziczył dom w centrum Krakowa. Chciał go wyremontować, ale wcześniej został on zburzony.

Wenerski: Relacje z Ukrainą? Nie widzimy swoich win

- Dobrze wyjaśnił to Witold Waszczykowski, który powiedział, że my, jako Polacy, mamy już to doświadczenie pojednania z narodami, które wyrządziły nam wielką krzywdę. To jest chęć pojednania, ale w założeniu, że "wy" przyznacie się do swoich win. Zapominamy, że Ukraińcy też dostrzegają te winy po polskiej stronie - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE ekspert Instytutu Spraw Publicznych ds. Europy Wschodniej, Łukasz Wenerski.

Jackowski: Premier cieszy się większą sympatią niż PiS

- Pan marszałek Ryszard Terlecki powiedział, że pani premier zostaje. To jedyna miarodajna wypowiedź - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE Jan Maria Jackowski, senator PiS.

#RZECZoPOLITYCE Czarnecki: Prezydent powinien poczekać z podróżą na Ukrainę

- Ursula von der Leyen jest kluczową postacią w rządzie, kluczową postacią w CDU, wymieniana wśród osób mogących zastąpić w przyszłości kanclerz Angelę Merkel. Uważam, że tego typu wypowiedzi nie mogą przejść bezkarnie - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, eurodeputowany PiS.

#RZECZoPOLITYCE Klinowski: Przyszedł czas na realizację programu republikańskiego

Uznaliśmy, że przyszła najwyższa pora, aby nasz republikański program realizować - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE Marcel Klinowski, członek zarządu partii Porozumienie.

Nieoficjalnie: Jacek Wilk od piątku w partii Wolność

Kilku polityków w rozmowie z "Rzeczpospolitą" informuje, że w piątek poseł Jacek Wilk z Kukiz'15 przejdzie do partii Wolność. Jednak sam zainteresowany pytany o to odpowiada krótko: "dementuję".

#RZECZoPOLITYCE Piechociński: Budżet? Znajdujemy ukryte "perełki"

- Gdy podłubie się w projekcie budżetu na ten rok, to z tych 25 mld zł więcej z VAT, tym że po październiku mamy nadwyżkę, to jakimś dziwnym trafem z 3 mld zł na plusie robi się ponad 30 mld zł na minusie. Okazuje się, że znajdujemy takie poukrywane perełki - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE Janusz Piechociński, były wicepremier i lider PSL.

#RZECZoPOLITYCE Prof. Marciniak: Gowin chce się odróżnić od kontrowersyjnej polityki

- Pozycja wicepremiera Gowina jest silna, ale tylko w rządzie, a nie w parlamencie. Jeśli chodzi o liczebność to koalicja opiera się na PiS i Solidarnej Polsce. Jest taki dylemat: z jednej strony być w koalicji, a z drugiej strony odróżnić się od często kontrowersyjnej polityki - mówiła w programie #RZECZoPOLITYCE prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.