fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Świetlicki i Najprzyjemniejsi zagrają w Hydrozagadce

materiały prasowe
Najprzyjemniejsi powstali korespondencyjnie w zeszłym roku, a zadebiutowali scenicznie 4 lutego 2015 w klubie Piękny Pies w Krakowie.

Podobno grają postnewshoegaze lub dream punka. Teksty Świetlickiego i Dudzińskiego. Dwóch, bardzo różniących się wokalistów. Świetlicki, rocznik 1961, Dudziński, rocznik 1970, Wandzilak, rocznik 1989. Mimo różnicy wieku bardzo podobna wrażliwość.

Elblążanin Dariusz Dudziński był perkusistą legendarnego zespołu Ewa Braun, a także liderem jednoosobowej grupy Przyzwoitość, pisze teksty, wokalizuje, gra na perkusji i gitarze. Krakowianin Marcin Świetlicki, to wokalista Świetlików, ale i the Users oraz Czarnych Ciasteczek, nagrał też płyty z Mikołajem Trzaską i Cezarym Ostrowskim, w Najprzyjemniejszych nie tylko wrzeszczy ale i gra na barytonowym kazoo. Gdańszczanin Michał Wandzilak gra na klawiszach w Świetlikach, z Juniorem Stressem, w Sun El Band, Dubermanie, a ostatnio z Tymańskim w Transistorsach. W Najprzyjemniejszych gra na klawiszach, gitarze, saksofonie, basie i perkusji

Debiutancki koncert był na tyle udany, że na bazie nagrań z niego i nagrań z prób powstała szczególna płyta Wzięli i zagrali, która miała premierę w Sopocie w kwietniu tego roku. Na płycie jest 12 piosenek. Wydała ją całkowicie niezależna wytwórnia Pinki Pajs Rekords, działająca w sławnym krakowskim klubie Piękny Pies.

Świetlicki i Najprzyjemniejsi w najbliższy czwartek 24.09 zagrają koncert w warszawskim klubie Hydrozagadka.

Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA