Joanna Guzik

Szef wydawców strony głównej rp.pl, redaktor, dziennikarz, prowadząca program "Rzeczpospolita od rana" w Polsat News

Absolwentka UKSW i Uniwersytetu SWPS

Przeciwutleniacze - dlaczego warto o nich wiedzieć

Spożywanie żywności wysoko przetworzonej oraz zbyt małe spożycie warzyw i owoców powoduje niedobory składników odżywczych takich jak witaminy, błonnik czy składniki mineralne

Miller: W rocznicę katastrofy wznosimy toast

– Każdego roku wszyscy uczestnicy katastrofy spotykają się o godzinie 18, bo o 18.30 zdarzył się ten wypadek, i wznosimy toast za życie. To takie nasze kolejne urodziny – powiedział były premier Leszek Miller w rocznicę katastrofy rządowego helikoptera.

Co się zmieniło po tragedii w szwalni

24 kwietnia 2013 r. w największej nowożytnej katastrofie budowlanej w Rana Plaza w Bangladeszu zginęło ponad 1100 osób. Co się zmieniło od tego czasu? "LPP – mimo zmniejszenia zysków w ostatnich dwóch latach – wykonała ogromną pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w fabrykach w Azji" - pisze Marek Piechocki, prezes LPP i dodaje: "Wartość nadkładów na ten cel to 16 mln zł".

0,5 mln uchodźców z Mosulu otrzymało pomoc z Polski

Fundacja, której założycielem jest ks. Tomasz Jegierski, przekazała dary o wartości 1,5 mln zł na pomoc prześladowanym chrześcijanom.

Test na HIV na pendrivie

Naukowcy z Imperial College London, z pomocą inżynierów firmy DNA Electronics, stworzyli przenośny test wykrywający wirusa HIV.

Emma Morano - najstarsza kobieta świata obchodzi dziś urodziny, ma 117 lat

Emma Morano przyszła na świat we Włoszech 29 listopada 1899 r. Jest ostatnim znanym żyjącym człowiekiem, który urodził się w dziewiętnastym wieku i jedynym, który żył w trzech ostatnich stuleciach - informuje polsatnews.pl.

McDonald's będzie mieć kelnerów

Sieć restauracji szybkiej obsługi chce dopasować model biznesowy do coraz wyższych oczekiwań klientów. W restauracjach wprowadzony zostanie nowy model funkcjonowania, zgodnie z którym gości będą obsługiwać kelnerzy.

Wielkie odkrycie polskich paleontologów: Ozimek volans

W starej kopalni iłu w Krasiejowie Polacy odkryli skamieniałości niezwykłego latającego gada, przodka pterozaurów – prawdopodobnie pierwszego na świecie.

Stanisław Pięta na temat podatków i kwoty wolnej

Jesteśmy jedną wielką rodziną i musimy sobie wzajemnie pomagać. Polacy, którzy osiągają wysokie i bardzo wysokie dochody mogą przyczynić się do pomyślności innych rodzin, tych biedniejszych - powiedział poseł PiS Stanisław Pięta w rozmowie Radia Zet.

Federalna Komisja Handlu: Opakowanie musi informować, że homeopatia nie działa

Leki homeopatyczne nie działają, więc ich opakowania będą o tym informować - taką decyzję wydała amerykańska Federalna Komisja Handlu.