fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Praprawnuk Wyspiańskiego królem listy przebojów

Album rapera Sokoła "Wojtek Sokół" oraz remiks "Freed From Desire" Drenchilla i Indiiany podbiły półroczne zestawienia z rynku muzycznego.

Związek Producentów Audio Video przygotował półroczne podsumowanie Oficjalnej Listy Sprzedaży (OLiS) oraz zestawienie najpopularniejszych utworów w polskich stacjach radiowych – AirPlay.

Najchętniej kupowanym albumem w pierwszym półroczu była płyta “Wojtek Sokół”, autorstwa Sokoła, która od premiery 15 lutego – nieprzerwanie utrzymuje się na liście.

Natomiast w stacjach radiowych królował remiks utworu “Freed From Desire”, przygotowany przez pochodzącego z Portugali DJ-a Drenchilla oraz Indiianę.

Już tradycyjnie polscy artyści są zdecydowanie lepiej widoczni na listach sprzedaży niż na playlistach radiowych. W półrocznym zestawieniu OLiS na 100 pozycji 70 przypadło polskim twórcom. Tylko w pierwszej dziesiątce osiem albumów należy do rodzimych artystów, z czego pięć to hiphopowe.

Oprócz Sokoła w top 10 pojawili się O.S.T.R. z albumem “Instrukcja obsługi świrów” na miejscu 3., Pro8L3M i “Widmo” na miejscu 4., Dawida Podsiadły “Małomiasteczkowy” na miejscu 6., “Blur” Małpy na miejscu 7., Kali/Magiera i “Chudy chłopak” na miejscu 8., “Męskie Granie 2018” na miejscu 9. i Pawła Domagały “1984” na miejscu 10.

W półrocznym zestawieniu AirPlay pierwszy polski artysta pojawił się dopiero na pozycji 11. i jest to Marcin Sójka ze swoim debiutanckim singlem “Zaskakuj mnie”.

Kolejni rodzimi twórcy na playlistacji radiowych to: C-Bool z remiksem “Rumors” na pozycji 14. oraz Krzysztof Zalewski z utworem “Kurier” na pozycji 18. W całym zestawieniu AirPlay na 100 pozycji polskim twórcom przypadło 29 miejsc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA