fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Jak śpiewał 16-letni David Bowie? Znaleziono stare nagranie

YouTube (kadr z filmu)
Na aukcję trafi pierwsze nagranie studyjne Davida Bowiego. Eksperci podkreślają, że jest "znaczące i całkowicie wyjątkowe".

Jak podaje BBC, nagranie, które trafi pod młotek na Omega Auctions, w Newton-le-Willows, we wrześniu, to taśma 16-letniego Davida Bowiego. W 1963 roku muzyk śpiewał piosenkę „I Never Dreamed” z zespołem The Konrads. Nagranie odnalezione zostało przez perkusistę kapeli, Davida Hadfielda na poddaszu. Zdaniem ekspertów, którzy wystawią nagranie na aukcję, materiał ten jest wyjątkowy, gdyż daje nowe spojrzenie na twórczość muzyka. Aukcjoner Paul Fairweather określił taśmę jako „znaczącą i całkowicie wyjątkową".

Czytaj także: David Bowie. Żył, zapraszając śmierć do tańca

- David nie miał ochoty zostać piosenkarzem, w tym momencie jego serce i umysł skupiały się na zostaniu światowej klasy saksofonistą - powiedział Hadfield. - Nasz agent, Eric Easton, który zajmował się też The Rolling Stones, poprosił nas o nagranie demo, które mógłby przedstawić wytwórni Decca - dodał. - Decca początkowo nas odrzuciła, a gdy niecały rok później przyjęła nas kolejny raz na przesłuchanie, śpiewał też Roger Ferris – zaznaczył.

Bowie opuścił zespół wkrótce po przesłuchaniu, a pod koniec lat 60. ubiegłego wieku zaistniał na scenie jako artysta solowy. 

David Bowie zmarł na raka w styczniu 2016 roku, dwa dni po wydaniu na swoje 69. urodziny 25-go studyjnego albumu „Blackstar".

Materiału, który zostanie wystawiony na aukcję posłuchać można w serwisie YouTube.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA