fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Węgry: W dwa dni zamkną największy opozycyjny dziennik

AFP
Jeden z największych krytycznych wobec rządu Viktora Orbana dzienników "Magyar Nemzet" przestanie być wydawany, zamilknie także stacja Lanchid Radio - poinformował węgierski portal index.hu. Pracownicy dowiedzieli się o zwolnieniach o 10.00.

Ostatni numer gazety ukaże się w środę, o północy z wtorku na środę przestanie nadawać za to Lanchid Radio. Powodem jest decyzja biznesmena Lajosa Simicski, który zapowiedział, że przestaje finansować swoje media.

"Z powodu problemów finansowych "Magyar Nemzet", właściciele zdecydowali, że 11 kwietnia 2018 roku, wydawca zaprzestanie działalności medialnej, zamykając tym samym dziennik "Magyar Nemzet" i jego wersję online - mno.hu" - czytamy w oświadczeniu.

Opozycyjna telewizja Hir TV będzie mogła nadal działać, ale po przeprowadzeniu restrukturyzacji. Nowego właściciela ma szukać tygodnik "Heti Válasz" - ma na to tydzień.

Pracownicy zostali powiadomieni o decyzji Lajosa Simicski o godz. 10.00. "Magyar Nemzet" wychodził 80 lat.

W niedzielę na Węgrzech odbyły się wybory parlamentarne, w których po raz czwarty w historii, a trzeci z rzędu, wygrał Fidesz Viktora Orbana.

Źródło: rp.pl/ index.hu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA