fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Dziennikarze Rzeczpospolitej nominowani w konkursie Grand Press

Mirosław Żukowski
Fotorzepa, Waldemar Kompała
Laureatów najlepszych materiałów w 2016 roku i Dziennikarza Roku poznamy dziś wieczorem.

W kategorii „Publicystyka” uznanie jury i nominację do finału zdobyli Michał Szułdrzyński za tekst „Klasa średnia z łaski PiS”, w którym wyjaśnia, że budowa nowej klasy średniej jest zabiegiem celowym, bo ma się ona stać zapleczem na długie lata gwarantującym poparcie Prawu i Sprawiedliwości oraz Andrzej Gajcy, za tekst „11 tygodni, a jednak człowiek” opublikowany w Rzeczpospolitej, który w cieniu Czarnego Protestu każe czytelnikowi raz jeszcze rozważyć, kiedy płód staje się człowiekiem.

Czytaj tekst Michała Szułdrzyńskiego: Klasa średnia z łaski PiS


Czytaj tekst Andrzeja Gajcego: 11 tygodni, a jednak człowiek

Dziś przyznane zostaną również nagrody Grand Press Digital, Grand Press Economy oraz Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego dla najlepszego dziennikarza sportowego. Do tej ostatniej nominowany jest Mirosław Żukowski, od 20 lat szef działu sportowego w „Rzeczpospolitej”. W uzasadnieniu nominacji czytamy: „Żukowski dla dziennikarzy sportowych jest mistrzem erudycji i panowania nad językiem. Doskonały felietonista, który pisze ze swadą i odważnie nazywa po imieniu wszystkie bolączki współczesnego sportu. Jego diagnozy nie byłyby tak trafne, gdyby nie stała za nimi ogromna wiedza autora”.

Czytaj teksty Mirosława Żukowskiego:


Mrowisko po nartach


Nie dla nas tango


Rosyjska bomba

To już 20 – jubileuszowa – edycja konkursu Grand Press. Z tej okazji dziś zostanie również przyznana nagroda specjalna Grand Press XX-lecia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA