fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” nominowany do nagrody Grand Press Economy

Grzegorz Siemionczyk
Grzegorz Siemionczyk
Fotorzepa/Waldemar Kompała
Wśród trójki nominowanych do nagrody Grand Press Economy, przyznawanej przez miesięcznik „Press”, jest nasz redakcyjny kolega Grzegorz Siemionczyk. – Jego analizy są na wagę złota i powinny być czytane przez najważniejsze osoby w państwie – czytamy w uzasadnieniu nominacji.

Grand Press Economy to nagroda dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych oraz wysoką jakością publikowanych materiałów. Nominowanych do nagrody wybiera redakcja „Press” przy współpracy z m.in. ekspertami rynku kapitałowego, specjalistami od inwestowania czy szefami redakcji mediów związanych z tematyką ekonomiczną.

Wśród trójki nominowanych do nagrody, wybranych spośród 42 zgłoszonych kandydatów, jest Grzegorz Siemionczyk, dziennikarz od ponad 12 lat związany z „Rzeczpospolitą” oraz „Parkietem”. Przy nominacji jury zwróciło uwagę na dwa cykle prowadzone przez Grzegorza. W ramach jednego z nich gromadzone są prognozy podstawowych wskaźników makroekonomicznych autorstwa 30 ekonomistów. Drugi panel poświęcony jest omówieniu kluczowych spraw gospodarczych, w którym głos zabiera 60 ekonomistów. „Zwłaszcza w czasach kryzysu jego analizy są na wagę złota. Powinny być czytane przez najważniejsze osoby w państwie” – napisano w uzasadnieniu nominacji. 

Do nagrody nominowano również redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu” Grzegorza Nawackiego oraz zastępcę redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej” Marka Tejchmana. Nawacki z dziennikiem związany jest od 14 lat. Jury zwróciło uwagę m.in. na serię przygotowywanych przez niego podcastów oraz przeprowadzone wywiady, które ukazują problem demonstracyjnego użycia siły wobec biznesu przez aparat władzy w Polsce. Marek Tejchman dla „Dziennika Gazety Prawnej” tworzy od 2015 r. Został nominowany za m.in. utrzymanie jakości dziennika oraz tworzenie klarownych treści opowiadających o najtrudniejszych zagadnieniach gospodarczych.

Zwycięzca zostanie wyłoniony 8 grudnia w czasie gali finałowej Grand Press 2020. Laureat otrzyma 10 tys. zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA