fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Axel Springer w poniedziałek zejdzie z giełdy

Fotorzepa/Urszula Lesman
Niemiecki koncern medialny Axel Springer zejdzie z giełdy w poniedziałek 6 kwietnia, miesiąc wcześniej niż planowano.

Axel Springer spędził na frankfurckim parkiecie 35 lat. Teraz, jak spółka poinformowała w komunikacie, giełda we Frankfurcie uwzględniła wniosek spółki o wycofanie jej notowań. Zakończenie notowań nastąpi w poniedziałek 6 kwietnia, od tego dnia akcje spółki nie będą już zbywalne na giełdzie.

- Pożegnanie z giełdą zapowiada dla nas nową fazę wzrostu – powiedział Mathias Doeppfner, prezes Axel Springera, który ma ambitne plany na epokę „po pandemii”. – Gdy tylko sytuacja znormalizuje się po kryzysie koronawirusa, całkowicie skupimy się na naszym ambitnym celu by stać się światowym leaderem cyfrowego dziennikarstwa – dodał. 

Spółkę wyprowadził z giełdy amerykański fundusz private equity Kohlberg Kravis Roberts, który płacił w wezwaniu 63 euro na akcję. KKR został większościowym akcjonariuszem spółki zaledwie w ubiegłym roku.

Axel Springer jest właścicielem niemieckiego tabloidu Bild, dziennika Die Welt i stacji telewizyjnej Welt. W Polsce działa holding Ringier Axel Springer Media AG, założony przez w 2010 roku przez szwajcarskiego wydawcę Ringier AG i?właśnie niemiecką spółkę Axel Springer. Należy do niego ponad 160 tytułów prasowych i?serwisów internetowych w ?Polsce, na?Węgrzech, Słowacji i?w Serbii. W Polsce są to tytuły takie jak Fakt, Newsweek, Forbes czy Przegląd Sportowy, a także Onet. RASM zatrudnia ogółem blisko 3 tys. osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA