fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

„PiS będzie chciał przejąć Polsat i inne prywatne media”

Fotorzepa, Michał Walczak
PiS musi szybko zrobić dwie rzeczy: dokończyć zmiany personalne w sądach i przejąć część mediów prywatnych - twierdzi prof. Kazimierz Kik w rozmowie z Onetem.

Prof. Kazimierz Kik, politolog, publicysta i znany ekspert TVP Info, odniósł się w rozmowie z Onetem do wyników sondażowych exit poll niedzielnych wyborów parlamentarnych. Zgodnie z nimi, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 43,6 proc. głosów, Koalicja Obywatelska 27,4 proc., Lewica 11,9 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe 9,6 proc., a Konfederacja 6,4 proc. Jeśli wyniki nie ulegną zmianie, partia rządząca będzie miała większość bezwzględną w parlamencie. 

- Jeśli sondażowe wyniki się potwierdzą i PiS będzie w stanie rządzić samodzielnie, w mojej opinii postawi na podobną strategię co ostatnio: ostry początek i spokojniejsza końcówka - twierdzi prof. Kazimierz Kik.

Czytaj także: Chrabota: PiS wygrywa i rządzi sam 

- Jeśli PiS nie załatwi sprawy sądów i mediów, to będzie miał małe szanse na dalsze rządzenie. To są działania niezbędne. W partii jest przekonanie, że pierwsze zamieszanie na przełomie 2015 i 2016 roku wynikało z faktu, że wszystko mieli zablokowane. Sądy i media przeciwko sobie. Dlatego teraz to powinien być priorytet - dodaje. 

Jak uważa, partia Jarosława Kaczyńskiego ma nawet na celu przejęcie niektórych mediów prywatnych. W jaki sposób zamierza to zrobić? 

- Zgadzam się, że raczej PiS nie pójdzie na frontalny atak. Spodziewam się raczej „szkoły węgierskiej”, czyli swoistego targu. PiS będzie kusił niektóre media, by zmieniły sposób narracji. Nie uda się to z TVN24, ale może się udać z Polsatem. Po prostu chodzi o przeciągnięcie jak największej liczby mediów na swoją stronę - komentuje prof. Kazimierz Kik. 

Więcej na: Onet.pl  

 

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA