onet.pl

Biedronka uruchomiła swoje dark stores. Jak działają?

Biedronka jako pierwsza duża sieć handlowa w Polsce uruchomiła wraz z Glovo błyskawiczne dostawy z mikrocentrów dystrybucyjnych, tzw. dark stores. Jak działa nowa usługa?

Rząd planuje kolejną podwyżkę akcyzy na alkohol

Rząd zapowiedział szereg podwyżek akcyzy na alkohol. O ile wzrosną ceny wódki, piwa i wina?

Biedronka otworzyła sklep z rekordową liczbą kas samoobsługowych

Sieć Biedronka uruchomiła w Białymstoku sklep z największą liczbą stanowisk samoobsługowych ze wszystkich jej obecnych punktów.

Rekordowa liczba transakcji bezgotówkowych w Polsce. To koniec gotówki?

W pierwszej połowie 2021 roku liczba transakcji bezgotówkowych wykonywanych przez Polaków sięgnęła rekordowego poziomu. Jednocześnie rekordowo mało osób korzystało z bankomatów.

Ikea wycofuje słynne pluszowe rekiny. Miliony klientów na całym świecie protestują

Sieć Ikea z pewnością nie spodziewała się tak burzliwej reakcji klientów po zamieszczeniu informacji, że wycofa wkrótce z oferty popularnego pluszowego rekina Blahaj.

Orlen uruchomił własne automaty paczkowe. Sasin zmienia ustawę

Dzień po tym, jak PKN Orlen zaprezentował swoje automaty paczkowe, Ministerstwo Aktywów Państwowych zapowiedziało zmiany w prawie pocztowym.

Szef Bolta: Polska przerasta nasze oczekiwania. Najszybciej się rozwija

Pierwsza fala pandemii była niezwykle trudna dla rynku. Jeśli chodzi o naszą podstawową działalność - przewóz osób - odnotowaliśmy 80-procentowy spadek - mówi Markus Villig, założyciel Bolta, w rozmowie z Business Insider Polska.

GIS apeluje: przynieś swoje zbiory grzybów do sanepidu

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega grzybiarzy przed możliwymi zatruciami i radzi, by przed spożyciem grzybów skorzystali z bezpłatnej pomocy specjalistów sanepidu.

Były prezes PGE: Ceny energii drastycznie wzrosną

W latach 2015-2019 polityka klimatyczna nie istniała. Węgiel miał nam wystarczyć na 100 lat albo i więcej. W związku z tym nie robiono nic i mamy czteroletnie zaniechania - stwierdził były prezes PGE Krzysztof Kilian w rozmowie z Business Insider Polska.

Rośnie popularność prywatnych szkół w Polsce. Ceny bywają kosmiczne

Przybywa w Polsce rodziców, którzy decydują się posłać swoich podopiecznych do prywatnych szkół. Ten wydatek może wynieść nawet do 50 tys. zł rocznie.