onet.pl

Gazprom mocniej przykręci Nord Stream 1. Dla Niemiec to może być katastrofa

Od środy przesył gazu gazociągiem Nord Stream 1 spadnie do 20 proc. jego możliwości – informuje Business Insider Polska.

Nieuczciwe firmy żerują na turystach w Chorwacji

Chorwacja pozostaje popularnym celem turystycznym dla Polaków wybierających się na wakacje samochodem. Trzeba jednak uważać na nieuczciwie firmy żerujące na nieświadomości kierowców.

Włoski rząd radzi pasażerom, by latali bez bagażu rejestrowanego

Włoskie ministerstwo infrastruktury sugeruje pasażerom, w jakim sposób mogą uniknąć problemów na lotniskach w tegoroczne lato. Resort doradza, by brali w podróż wyłącznie bagaż podręczny.

Nowy rosyjski banknot okazał się wielką klapą

Głośno zapowiadany przez Kreml nowy banknot o nominale stu rubli, który miał podnieść patriotycznego ducha Rosjan w trakcie wojny z Ukrainą, okazał się bezużyteczny.

Kolejna stacja benzynowa wprowadza promocje dla kierowców. Tańsze paliwa w BP

Po Orlenie i Lotosie, teraz sieć stacji benzynowych BP uruchomiła specjalny rabat na paliwa.

Westinghouse: Mamy wsparcie władz USA dla budowy elektrowni jądrowej w Polsce

Jeśli nasza oferta będzie rozpatrywana przez polski rząd i wybrana, to na pewno uwzględni ona udział strony amerykańskiej w tym projekcie – powiedział Mirosław Kowalik, prezes Westinghouse Polska, w wywiadzie dla Business Insider Polska.

Tańsze paliwo w Niemczech nie zniechęciło do zakupów w Polsce

Niemiecki rząd zdecydował się obniżyć od czerwca podatki na benzynę, by ukrócić „turystykę paliwową”. Okazało się jednak, że Niemcy wciąż chętnie tankują w Polsce.

Berlin traci blask. Znikają kolejne znane sklepy i restauracje

Stolica Niemiec, do tej pory uznawana za jedną z najlepszych europejskich lokalizacji dla handlu i gastronomii, przeżywa wielki kryzys. Najważniejsze ulice handlowe zaczynają świecić pustkami.

Prezes Pekao: zaczyna się walka banków o klientów

Prezes Pekao Leszek Skiba przyznał w rozmowie z Business Insider Polska, że banki zaczynają już coraz silniej zabiegać o klientów indywidualnych. Odniósł się też do rządowej propozycji pomocy dla kredytobiorców.

Znany ekonomista Andrzej Malinowski padł ofiarą Pegasusa

Andrzej Malinowski, były prezydent organizacji Pracodawcy RP i członek Rady Dialogu Społecznego, był szpiegowany za pomocą oprogramowania Pegasus – podał Onet, powołując się na badanie Citizen Lab.