onet.pl

Berlin traci blask. Znikają kolejne znane sklepy i restauracje

Stolica Niemiec, do tej pory uznawana za jedną z najlepszych europejskich lokalizacji dla handlu i gastronomii, przeżywa wielki kryzys. Najważniejsze ulice handlowe zaczynają świecić pustkami.

Prezes Pekao: zaczyna się walka banków o klientów

Prezes Pekao Leszek Skiba przyznał w rozmowie z Business Insider Polska, że banki zaczynają już coraz silniej zabiegać o klientów indywidualnych. Odniósł się też do rządowej propozycji pomocy dla kredytobiorców.

Znany ekonomista Andrzej Malinowski padł ofiarą Pegasusa

Andrzej Malinowski, były prezydent organizacji Pracodawcy RP i członek Rady Dialogu Społecznego, był szpiegowany za pomocą oprogramowania Pegasus – podał Onet, powołując się na badanie Citizen Lab.

Członek RPP: Stopy będą rosły. Nie możemy sobie nakładać żadnych limitów

Nie widzę w najbliższych miesiącach perspektywy zakończenia cyklu podwyżek stóp procentowych – powiedział Henryk Wnorowski, członek Rady Polityki Pieniężnej, w wywiadzie dla Business Insider Polska.

Ludwik Kotecki, członek RPP: To jeszcze nie koniec podwyżek stóp procentowych

Istnieje duże ryzyko pozostania inflacji nie tylko dłużej, ale też na wyższym poziomie. Dlatego koszt pieniądza w Polsce będzie musiał jeszcze wzrosnąć – powiedział Ludwik Kotecki, członek Rady Polityki Pieniężnej.

Zamożne Rosjanki mają kłopoty w Dubaju

Bogaci Rosjanie mimo zakazów i sankcji wciąż podróżują za granicę, by zrobić luksusowe zakupy. Jednym z najchętniej odwiedzanych przez nich miejsc jest Dubaj. Napotkali tam jednak nieoczekiwane problemy.

Nestlé, Auchan, Leroy Merlin wciąż działają w Rosji. Polskie oddziały się tłumaczą

Te trzy firmy znalazły się pod ostrzałem krytyki ze strony klientów za to, że nie zdecydowały się opuścić Rosji po inwazji na Ukrainę. Ich polskie oddziały dystansują się jednak od decyzji centrali.

Znane sieci handlowe, które zniknęły z polskiego rynku

W ubiegłym roku w Polsce zostały zamknięte ostatnie sklepy pod szyldami Tesco oraz Piotr i Paweł. W ciągu ostatnich 30 lat sieci handlowych, które opuściły nasz rynek, było wiele.

USA przekażą kolejną pomoc finansową Ukrainie

Stany Zjednoczone udzielą dodatkowych 350 mln dolarów natychmiastowej pomocy wojskowej Ukrainie – ogłosił Sekretarz Stanu Antony Blinken.

Ekspert: Celem Putina jest uczynienie z Ukrainy państwa upadłego

– Jestem pewien, że Rosja była przygotowana na sankcje uderzające punktowo w zagarnięte tereny. Dużo bardziej dotkliwe są te kroki, które bezpośrednio uderzają w interesy Rosji – stwierdził Szymon Kardaś, główny specjalista Zespołu Rosyjskiego w Ośrodku Studiów Wschodnich w rozmowie z Business Insider Polska.