fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekarze i pielęgniarki

Mediacja w medycynie – wspólna konferencja lekarzy i adwokatów

Adobe Stock
O mediacji w sprawach z zakresu odpowiedzialności zawodowej i o tym, jak sprawić, by było jej więcej, porozmawiają uczestnicy konferencji „Mediacja w medycynie", która odbędzie się 24 i 25 stycznia w Krakowie.

Pierwsza wspólna konferencja Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA) i Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL) ma służyć wymianie zdań i doświadczeń przedstawiciele dwóch zawodów, które, jak powiedział prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja, służą ludziom, choć reprezentując pacjentów często stają przeciwko sobie. Adwokaci i lekarze zastanowią się także, jak zwiększyć liczbę mediacji w sprawach o błędy medyczne.

Pierwszy dzień zdominują wykłady praktyków dotyczące istoty mediacji oraz regulacji prawnych w zakresie postępowania mediacyjnego. Drugiego dnia zaplanowano panele związane z postępowaniami mediacyjnymi w sprawach z zakresu odpowiedzialności zawodowej. Wykładowcy omówią m.in. sposób prowadzenia mediacji przez mediatora w postępowaniu w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej, konsekwencje zawarcia ugody przed mediatorem na etapie postępowania przed rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej, konsekwencje zawarcia ugody przed mediatorem na etapie postępowania przed sądem lekarskim oraz co można zrobić, żeby mediacji w sprawach z zakresu odpowiedzialności zawodowej było więcej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA