fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Loty do Grecji tylko po teście na koronawirusa. Restrykcje przedłużone

AFP
W związku z koronawirusem władze Grecji przedłużają ograniczenia w krajowym ruchu lotniczym do 12 kwietnia, a w ruchu międzynarodowym - do 19 kwietnia.

Restrykcje oznaczają, że przybywający do Grecji pasażerowie muszą posiadać ujemny wynik testu PCR na SARS-CoV-2, wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin, a losowo wybrani będą poddawani testom także na miejscu.

Czytaj także:
Niedzielski: Przyjdzie czwarta fala epidemii. Jej skala będzie mniejsza

Pasażerowie z zagranicy poddawani są siedmiodniowej kwarantannie. Na podstawie dwustronnej umowy z Izraelem zwolnieni z przymusowej kwarantanny są podróżni z tego kraju, którzy co najmniej dwa tygodnie wcześniej zostali w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19.

Większość lotów do Grecji z krajów spoza Unii Europejskiej odwołano, wyjątki dotyczą dziesięciu państw, w tym Wielkiej Brytanii. W krajowym ruchu lotniczym dozwolone są tylko "niezbędne podróże".

W związku z koronawirusem władze Grecji zamknęły szkoły, sklepy i restauracje. Od poniedziałku niewielkie placówki handlowe będą mogły prowadzić działalność. Szkoły średnie mają wrócić do nauczania stacjonarnego w kwietniu.

Od początku epidemii w Grecji odnotowano 273 tys. przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 oraz śmierć 8,3 tys. osób zakażonych.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA