fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Duda: W absolutnej większości Polacy są solidarni

KPRP, Grzegorz Jakubowski
Ostatni rok był czasem próby, czy nasza legendarna solidarność – którą tyle razy szczyciliśmy się w Europie i na świecie – istnieje - powiedział na spotkaniu z PCK, Caritas Polska i harcerzami prezydent Andrzej Duda. - Pandemia pokazuje, że Polacy są solidarni w absolutnej większości - orzekł.

Andrzej Duda spotkał się dziś z organizacjami społecznymi zaangażowanymi w walkę z epidemią koronawirusa.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji harcerskich, PCK i Caritas Polska.

Czytaj także:  

Strategia bezpieczeństwa Dudy nieaktualna przed publikacją

Jak zapowiedział Duda, było to pierwsze z cyklu spotkań organizacji związanych z walką z Covid-19.

Prezydent ocenił, że podczas trwającej już od ponad roku pandemii Polacy udowodnili, że solidarność, którą po wielokroć Polska szczyciła się na świecie - nadal istnieje. Na uznanie szczególnie zasługuje, według Dudy, empatia i wrażliwość, wykazywane przez ludzi młodych. - Pandemia pokazuje, że Polacy są solidarni w absolutnej większości - uważa głowa państwa.

Duda wspomniał, że przed rokiem zostały przyjęte założenia Strategii Bezpieczeństwa Narodowego, której ważnym elementem były działania organizacji społecznych.

- Nikt z nas się nie spodziewał, że tak bardzo szybko w tak trudnej sytuacji, będziemy testować naszą zdolność jako społeczeństwa w tym zakresie - stwierdził prezydent.

Dodał, że pytaniem obecnie jest nie to, co te organizacje społeczne mogą zrobić dla państwa, ale co państwo może zrobić dla nich.

Źródło: rp.pl, 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA