Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 02.07.2018 08:30 Publikacja: 02.07.2018 08:03
Foto: Fotorzepa, Sławomir Stalmach
Aby móc legalnie funkcjonować na rynku usług turystycznych, trzeba spełniać określone wymagania. Chodzi m.in. o obowiązek posiadania zabezpieczenia finansowego w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, umowę ubezpieczenia na rzecz podróżnych, turystyczny rachunek powierniczy. Przede wszystkim organizator będzie musiał spełniać obowiązek informacyjny wobec uczestników wyjazdów oraz prowadzić wykaz zawartych umów.
Nowa ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych reguluje także działalność agentów turystycznych. Choć wciąż nie będzie ona wymagała wpisu do rejestru marszałka województwa.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Zachowek to forma rekompensaty dla osób, które zostały pominięte w testamencie, a jednocześnie jedno z podstawow...
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski wezwał Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do respektow...
Przyłączenie się radców spowodowałoby większy zasięg akcji. Tymczasem radcowie nie tylko się nie przyłączyli, al...
Po prawie 10 latach postępowania grupowego wytoczonego przez kredytobiorców frankowych Sąd Apelacyjny w Łodzi or...
Od wtorku 1 lipca w aplikacji mObywatel można złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, zgłosić utratę lub usz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas