fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt Polska-Izrael

Siemoniak zapowiada spotkanie Schetyny z ambasadorem USA

Paul Jones, ambasador USA w Warszawie
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Kto igra relacjami polsko-amerykańskimi, igra po prostu z ogniem – ocenił Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej, komentując oświadczenie Departamentu Stanu USA w sprawie podpisanej przez prezydenta nowelizacji ustawy o IPN. Zapowiedział, że Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, spotka się w środę z ambasadorem USA Paulem Jonesem.

- Mamy bardzo poważny kryzys w relacjach polsko-amerykańskich. Mamy drugie oświadczenie w ciągu tygodnia – w sposób bardzo ostry wypowiadają się o polskiej polityce. To sprawa poważna, bo to nasz najważniejszy sojusznik, gwarant naszego bezpieczeństwa - mówił Siemoniak.|

Były minister obawia się, że "po 28 latach świetnych relacji" Polska pogorszy swoje relacje ze Stanami Zjednoczonymi. - Czyni to ekipa, która miała być proamerykańska, która czuła się niemalże partnerem Donalda Trumpa, więc dzieje się bardzo źle – ocenił polityk PO.

Siemoniak zapowiedział, że w środę przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna spotka się z ambasadorem USA Paulem Jonesem. - Właśnie po to, żeby pokazać, że Polska to nie jest tylko rząd PiS-u, czyli ludzie, z którymi nie da się rozmawiać. Musimy krok po kroku iść w kierunku ratowania pozycji Polski – powiedział.

Źródło: rp.pl/ TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA