fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komornicy

Były poznański komornik skazany na 3,5 roku więzienia za kradzież 3,2 mln zł

Adobe Stock
Były poznański komornik Michał R. został uznany winnym przywłaszczenia ponad 3,2 mln zł ze swojej kancelarii. Sąd skazał go na trzy i pół roku więzienia – donosi „Głos Wielkopolski”.

Gazeta przypomina, iż kłopoty z pieniędzmi w kancelarii Michała R. wyszły na jaw w sierpniu 2014 roku, kiedy wizytatorzy z poznańskiej Izby Komorniczej przeprowadzili kontrolę w jego kancelarii. Wtedy okazało się, że brakuje w niej ponad 3,2 mln zł.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze ustaliła, że w latach 2008-2014 Michał R. miał przywłaszczyć pieniądze, które powinien oddać wierzycielom. Zamiast tego prowadził jednak luksusowy tryb życia. Były komornik wziął w leasing dwa Lexusy oraz dwa bmw. Pobierał też wynagrodzenie na poziomie co najmniej 20-30 tys. zł miesięcznie – pisze „Głos Wielkopolski".

Jak relacjonuje gazeta, Michał R. podczas śledztwa prokuratury przyznał się do wszystkich zarzutów, ale na sali sądowej zmienił swoje wyjaśnienia. Przyznał się do przywłaszczenia pieniędzy jedynie w przypadku trzech z dwunastu postępowań egzekucyjnych na łączną kwotę około 2 mln zł. Bronił się też twierdząc, że nie miał świadomości jak duże są braki w jego kancelarii, a jego kontrola finansów polegała na... rozmowach z księgowym.

- Ostatecznie sąd nie uwierzył jego wyjaśnieniom i skazał go na trzy i pół roku więzienia, nałożył 10-letni zakaz wykonywania zawodu i nakazał zwrócić prawie 350 tys. zł – informuje „Głos Wielkopolski".

Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: Głos Wielkopolski
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA