Dwa dni po zwycięstwie w jeździe indywidualnej na czas wygrała też w Imoli (Włochy) wyścig ze startu wspólnego. Metę minęła niezagrożona z ogromną przewagą nad rywalkami. Van der Breggen była już mistrzynią świata w roku 2018.

Srebrny medal wywalczyła jej rodaczka Annemiek Van Vleuten a brązowy Włoszka  Elisa Longo Borghini. Polka Katarzyna Niewiadoma zajęła siódme miejsce.

W niedzielę wyścig ze startu wspólnego mężczyzn. Dziennik „L,Equipe” jako jednego z faworytów wymienia Michała Kwiatkowskiego przyznając mu cztery gwiazdki. Tyle samo ma ich Francuz Julian Alaphilippe, a więcej - po pięć - jedynie triumfator Tour de France Słoweniec Tadej Pogacar oraz Belg Wout Van Aert.

„L'Equipe” informuje również, że młody polski kolarz Szymon Sajnok (mistrz świata na torze w konkurencji omnium z roku 2018, obecnie jeżdżący w grupie CCC) podpisał dwuletni kontrakt z francuskim zespołem Cofidis.