fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Sean Penn kręci w Turcji dokument o Khashoggim

AFP
Aktor Sean Penn był widziany przed konsulatem saudyjskim w Stambule - informuje Agencja Anatolia. Znany aktor - jak pisze turecka agencja informacyjna - ma kręcić dokument o zabitym 2 października w saudyjskim konsulacie dziennikarzu "Washington Post" Jamalu Khashoggim.

Dwukrotny zdobywca Oscara miał przyjść do konsulatu w towarzystwie ok. 10-osobowej ekipy, w skład której wchodzili również jego ochroniarze.

Ekipa miała kręcić ujęcia przed konsulatem, a także przed rezydencją saudyjskiego konsula, który opuścił Turcję po zabójstwie.

Khashoggi, rezydent USA, publicysta "Washington Post", krytyczny wobec saudyjskiego następcy tronu księcia Muhammada bin Salmana, został zamordowany po wejściu do konsulatu, gdzie miał odebrać dokumenty potrzebne mu do zawarcia ślubu z pochodzącą z Turcji narzeczoną.

Początkowo Saudyjczycy utrzymywali, że Khashoggi wyszedł z ambasady żywy, potem przyznali, że zginął w trakcie bójki, jaka wywiązała się w konsulacie. Tureccy śledczy twierdzą jednak, że śledztwo wskazuje, iż zamordowano go z premedytacją. CIA dysponuje pośrednimi dowodami, które wskazują, że o zbrodni wiedział, lub nawet ją zlecił, sam następca tronu. Arabia Saudyjska zaprzecza tym oskarżeniom.

Jak dotąd w Arabii Saudyjskiej aresztowano w związku z zabójstwem 21 osób. Wobec pięciu prokuratura saudyjska domaga się kary śmierci.

Źródło: Agencja Anatolia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA