fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Putinowi spodobały się śluby na Zachodzie? Wkrótce może przybyć na kolejny

Władimir Putin w tańcu z szefową MSZ Austrii
AFP
W październiku rosyjski prezydent może wziąć udział w ślubie swojego przyjaciela, byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera - twierdzi "Bild".

"Putin może wkrótce znowu odwiedzić Niemcy, tym razem prywatnie. Po Berlinie krążą plotki, że w październiku rosyjski prezydent może wziąć udział w ślubie swojego przyjaciela Gerharda Schroedera" - napisał w niedzielę niemiecki dziennik "Bild". Według nieoficjalnych doniesień, ceremonia ślubna odbędzie się 5 października w luksusowym hotelu Adlon w Berlinie.

"Bild" zaznacza też, że "w połowie września rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow ma odwiedź Berlin". Jednak władze niemieckie nie potwierdziły oficjalnie tej wizyty.

W sobotę Putin wziął udział w ślubie minister spraw zagranicznych Austrii Karin Kneissl i biznesmena Wolfganga Meilingera. Prezydent Rosji uczynił to "po drodze" do Berlina, na rozmowy z niemiecką kanclerz Angelą Merkel.

Według Dmitrija Pieskowa, rzecznika Kremla, Putin przekazał jako ślubny prezent m.in. obraz przedstawiający wiejski pejzaż oraz rosyjski samowar. Wygłosił też po niemiecku toast za młodą parę.

Schroeder miał dotychczas cztery żony: Evę Schubach (ślub w 1968 roku, rozwód w 1972), Anne Taschenmacher (1972 - 1984), Hiltrud Hampel (1984 - 1997) i Doris Koepf (1997 - 2016). Teraz ma się ożenić z Koreanką z Południa Kim So Yeon.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA