fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Indie grożą Pakistanowi. "Zapłacicie za to"

AFP
Minister obrony Indii Nirmala Sitharaman zapowiedział, że "Pakistan zapłaci" za atak terrorystyczny na obóz wojskowy w pobliżu Dżammu, w którym zginęło sześciu żołnierzy i ojciec jednego z żołnierzy, a rannych zostało 10 osób. Do ataku doszło 10 lutego.

Według ministra armia Indii dysponuje dowodami wskazującymi na to, że sprawcy ataku "mieli wsparcie w Pakistanie".

Atak z 10 lutego to najpoważniejszy od miesięcy incydent w stanie Dżammu i Kaszmir, który jest obszarem sporu terytorialnego między Indiami i Pakistanem.

Zdaniem Indii terroryści, którzy zaatakowali obóz byli członkami pakistańskiej grupy bojowników z dżihadystycznej organizacji Jaish-e-Mohammad.

Tymczasem władze w Pakistanie krytykują Indie za formułowanie oskarżeń przed przeprowadzeniem postępowania ws. ataku.

Według pakistańskiego MSZ Indie, obarczając Islamabad odpowiedzialnością za atak, chcą odwrócić uwagę od "własnego państwowego terroryzmu" w regionie.

Indie od dawna oskarżają Pakistan o szkolenie i uzbrajanie bojowników, którzy przenikają do kontrolowanego przez Indie stanu Dżammu i Kaszmir - jedynej jednostki administracyjnej w Indiach, w której większość stanowią muzułmanie.

Od momentu, w którym Pakistan oddzielił się od Indii między obydwoma państwami, które dysponują bronią atomową, doszło do trzech wojen - dwie z nich toczyły się w rejonie Kaszmiru.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA