fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane osobowe

Kancelaria Dubois wysłała wezwanie do TVP ws. ujawnienia danych protestujących

Fotorzepa/ Darek Golik
Kancelaria reprezentująca protestujących przed TVP, których wizerunki i dane ujawniono w "Wiadomościach", wysłała stacji wezwanie do zaprzestania naruszania dóbr osobistych swoich klientów - informuje portal "Wirtualna Polska".

Przypomnijmy, iż w wydaniu "Wiadomości" z 4 lutego opublikowano wizerunki oraz dane osobowe demonstrantów, którzy dwa dni wcześniej protestowali przed siedzibą TVP Info przeciwko nierzetelności programów telewizji państwowej, utrudniając wyjazd Magdalenie Ogórek.

Jak podaje portal "Wirtualna Polska", Kancelaria Jacek Dubois i Wspólnicy, reprezentująca protestujących przed TVP, wysłała stacji wezwanie do zaprzestania naruszania dóbr osobistych swoich klientów.

- Mamy dwa żądania. Pierwsze z nich dotyczy natychmiastowego zaniechania naruszania dóbr osobistych naszych klientów, czyli zaprzestania publikowania nieprawdziwych informacji o nich, które w sposób bezprawny ich szkalują. Z drugiej strony chcemy, by dopełniono wszystkich czynności, które mają na celu usunięcie skutków tego bezprawnego naruszenia dóbr osobistych. Żądamy złożenia publicznego oświadczenia w wydaniu głównym "Wiadomości" o odpowiedniej, przygotowanej przez nas treści - powiedział w rozmowie z WP.pl mec. Michał Zacharski z kancelarii "Jacek Dubois i Wspólnicy". Mecenas dodaje, że wezwanie dotyczy nie tylko materiału "Wiadomości", ale też innych treści wyemitowanych w TVP, w których pojawiły się nawiązania do protestujących.

TVP ma siedem dni od momentu otrzymania wezwania na opublikowanie oświadczenia w "Wiadomościach". Jeśli żądania przedstawione w wezwaniu nie zostaną spełnione, kancelaria zapowiada wejście na drogę sądową.

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA