fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

W Bieszczadach powstanie Kraina Kajka i Kokosza

Egmont
Park rozrywki z obiektami znanymi z kultowych komiksów o Kajku i Kokoszu powstanie w bieszczadzkiej Stężnicy. W planach Mirmiłowo, Warownia Zbójcerzy i inne znane z komiksów obiekty.

W Stężnicy koło Baligrodu powstanie park rozrywki Kraina Kajka i Kokosza. O podpisaniu wstępnej umowy z inwestorem poinformowała fundacja Kreska im. Janusza Christy. W parku znajdą się obiekty znane miłośnikom popularnych komiksów – Gród Mirmiła, Warownia Zbójcerzy czy nawet Kraina Borostworów. 

- Już od ponad dwóch lat prowadziliśmy rozmowy z inwestorami, odwiedziliśmy miejsce, w którym w Bieszczadach miałyby powstać główne atrakcje przeniesione z komiksów o Kajce i Kokoszu – mówi prezeska Fundacji Paulina Christa i jednocześnie spadkobierczyni dziedzictwa swojego dziadka Janusza Christy.

Kompleks ma powstać na 500 hektarach w Stężnicy i na 2 hektarach w Rajskiem. Poza stylizowanymi na wzór komiksów Janusza Christy grodami obejmować ma również innowacyjne rozwiązania technologiczne, które mają sprawić, że Kraina Kajka i Kokosza będzie unikatowym parkiem rozrywki dla dzieci i dla dorosłych. W parku planowana jest też arena do animacji, gdzie będzie można wejść w interakcję z postaciami z ekranu dzięki technologii virtual puppet.

Do tego inwestor planuje kapsułę kinową 9D, mapping postaci z komiksów na ścianach budynków i urządzenie LDS do wyświetlania obrazów w powietrzu z wykorzystaniem ekranów mgłowych. W parku będzie można też skorzystać z aplikacji i gry mobilnej posługującą się rozszerzoną rzeczywistością (AR), co pozwoli zwiedzającym wcielać się w postacie z komiksu. Fanów komiksóch Christy na pewno ucieszy, że nie zabraknie nawet siłowni Łamignata.

Inwestycja, jak deklaruje Konsorcjum Inwestorów i fundacja, ma wpisywać się w krajobraz i nie szkodzić środowisku naturalnemu. Już w tej chwili na części terenu przeznaczonego na Krainę Kajka i Kokosza działa hotel, stadnina koni i baseny. Koszt inwestycji oszacowano na 30 mln złotych, z czego 30 procent zapewnią inwestorzy, a reszta ma pochodzić ze środków Unii Europejskiej.

Komiksy o Kajku i Kokoszu niedawno wróciły po latach przerwy za sprawą wznowienia przez wydawnictwo Egmont Polska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA