Reklama
Rozwiń

W Bieszczadach powstanie Kraina Kajka i Kokosza

Park rozrywki z obiektami znanymi z kultowych komiksów o Kajku i Kokoszu powstanie w bieszczadzkiej Stężnicy. W planach Mirmiłowo, Warownia Zbójcerzy i inne znane z komiksów obiekty.

Aktualizacja: 24.05.2019 15:36 Publikacja: 24.05.2019 15:29

W Bieszczadach powstanie Kraina Kajka i Kokosza

Foto: Egmont

W Stężnicy koło Baligrodu powstanie park rozrywki Kraina Kajka i Kokosza. O podpisaniu wstępnej umowy z inwestorem poinformowała fundacja Kreska im. Janusza Christy. W parku znajdą się obiekty znane miłośnikom popularnych komiksów – Gród Mirmiła, Warownia Zbójcerzy czy nawet Kraina Borostworów. 

- Już od ponad dwóch lat prowadziliśmy rozmowy z inwestorami, odwiedziliśmy miejsce, w którym w Bieszczadach miałyby powstać główne atrakcje przeniesione z komiksów o Kajce i Kokoszu – mówi prezeska Fundacji Paulina Christa i jednocześnie spadkobierczyni dziedzictwa swojego dziadka Janusza Christy.

Kompleks ma powstać na 500 hektarach w Stężnicy i na 2 hektarach w Rajskiem. Poza stylizowanymi na wzór komiksów Janusza Christy grodami obejmować ma również innowacyjne rozwiązania technologiczne, które mają sprawić, że Kraina Kajka i Kokosza będzie unikatowym parkiem rozrywki dla dzieci i dla dorosłych. W parku planowana jest też arena do animacji, gdzie będzie można wejść w interakcję z postaciami z ekranu dzięki technologii virtual puppet.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Giełdowe spółki wolne od pozwów synów Zygmunta Solorza
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biznes
Polska bezbronna wobec dronów, negocjacje UE-USA, możliwe spadki cen mieszkań
Biznes
Kina podsumowują pierwsze półrocze. Nawet „Minecraft” nie pomógł
Biznes
Trump wysyła listy i grozi BRICS, polskie firmy liderami AI, paraliż w Rosji
Biznes
Benefit Systems na rynku wellbeing: przepis na skalowalny sukces