fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Egipski miliarder otwiera bank w Europie

Bloomberg
Egipski miliarder założył bank, który ma wspierać małe i średnie firmy, także w Europie.

Egipski miliarder Naguib Sawiris założył RiverBank S.A., który oficjalnie zaczął działać 10 kwietnia tego roku, po uzyskaniu pełnej licencji od Europejskiego Banku Centralnego.

Bank ma się skupić na Niemczech i krajach Beneluxu, gdzie chce oferować kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw, oferując pożyczki od 57 tys. do 3 mln euro.

Do 2018 roku bank chce także rozwijać bankowość internetową - oferując lokaty oszczędnościowe.

Majątek Naguiba Sawirisa, Egipcjanina wyznania koptyjskiego, jest wyceniany przez magazyn "Forbes" na 3,9 mld dolarów. Tegoroczny raport magazyny umieścił go na 460 miejscu najbogatszych ludzi świata i na drugim miejscu najbogatszych Egipcjan.

Dotychczas Sawiris inwestował w telekomunikację, nieruchomości i budownictwo. Jest prezesem Orascom Telecom Media and Technology Holding S.A.E. Wraz z braćmi jest właścicielem holdingu Orascom Group.

W 2015 roku miliarder poinformował, że chce pomóc uchodźcom i zamierza kupić grecką lub włoską wyspę i sprawić, by ludzie, szukając schronienia, rozpoczęli tam nowe życie.

"Włochy, Grecjo, sprzedajcie mi wyspę, ogłoszę jej niepodległość, przyjmę imigrantów, zapewnię pracę i zbuduję ich nowych kraj" - napisał Sawiris na Twitterze. Do realizacji projektu jednak nigdy nie doszło.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA