Oba piątkowe spotkania nie były wielkimi widowiskami. W obu gospodarze prowadzili od pierwszego do ostatniego biegu, przy czym w przypadku pojedynku Sparty z beniaminkiem z Ostrowa Wlkp. nie było to wielkim zaskoczeniem, to pogrom, jaki w pierwszych dwóch seriach startów zafundowali Unii Leszno żużlowcy Motoru, już tak. W Lublinie po siedmiu biegach było już 33:9 i mecz można było uznać za rozstrzygnięty. W szeregach „byków” korzystne wrażenie sprawiał jedynie Janusz Kołodziej. Wśród gospodarzy klasą dla siebie był po raz kolejny Duńczyk Mikkel Michelsen, ale dobrze zaprezentowali się także wszyscy jego punktujący koledzy.

W niedzielę dokończenie 5. kolejki PGE Ekstraligi. Stal Gorzów podejmie Włókniarza Częstochowa, a GKM Grudziądz zmierzy się z Apatorem Toruń. W tabeli prowadzi z kompletem zwycięstw Motor, który o trzy punkty wyprzedza Unię.

PGE Ekstraliga
5. kolejka

Betard Sparta Wrocław - Arged Malesa Ostrów 54:36.
Najwięcej punktów: Tai Woffinden 18 (w 6 startach), Daniel Bewley 11+1 (6), Maciej Janowski 11 (6) - Oliver Berntzon 11+1 (6), Chris Holder 10 (6).
Motor Lublin - Fogo Unia Leszno 58:32.
Najwięcej punktów: Mikkel Michelsen 17+1 (6), Jarosław Hampel 14 (6), Maksym Drabik 12+2 (6) - Janusz Kołodziej 10+1 (5).