Aktualizacja: 02.05.2025 22:12 Publikacja: 30.03.2022 19:08
Foto: AFP
Z informacji stacji wynika, że przez stres i utrudniony dostęp do opieki medycznej liczba wcześniaków w Ukrainie jest coraz większa. W szpitalach położniczych w Charkowie i Lwowie w ostatnich tygodniach liczba ta podwoiła się lub potroiła.
– Infekcje, brak pomocy medycznej, nieodpowiednie żywienie: wojna powoduje ryzyko przedwczesnych porodów. Już wcześniej mieliśmy wysoki poziom urodzeń wcześniaków, bo przyjmowaliśmy wielu pacjentów z Doniecka i Ługańska, gdzie sytuacja od dawna jest napięta – tłumaczy cytowana przez BBC Irina Kondratowa, lekarka z jednej z charkowskich klinik. Jak dodaje, obecnie w ich szpitalu w co drugim porodzie przychodzi na świat wcześniak.
Tylko w 2024 roku w Polsce przeprowadzono blisko 12 000 amputacji kończyn i aż dwa razy tyle zabiegów usunięcia...
Od maja 2024 r. do kwietnia 2025 r. farmaceuci wystawili 18 736 recept na pigułkę „dzień po” w ramach programu p...
System ochrony zdrowia wymaga reformy – uważają przedsiębiorcy. Trudno jednak o wspólną wizję tego, jak powinny...
Sztuczną inteligencję wykorzystuje 13,2 proc. szpitali oraz 4,1 proc. podmiotów realizujących ambulatoryjne świa...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Przesunięcie profilaktyki na szczebel podstawowej opieki zdrowotnej może pomóc w rozwiązaniu problemu niskiego u...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas