Podczas obrad Kapituły Rankingu Kancelarii Prawniczych, która odbyła się w redakcji „Rzeczpospolitej”, wyłonione zostały kancelarie, które zdaniem kapituły obsłużyły w ubiegłym roku najtrudniejsze transakcje.
Od lewej: Magdalena Lewandowska – Gładka, Adwokatka, Dyrektorka Prawna Departamentu Bankowości Inwestycyjnej w Noble Securities SA; Andrzej Dudek wiceprezes PlayWay SA i współzałożyciel Global Teleclinic & Assistance; Małgorzata Bobrowska, Prezeska Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych; mec. Witold Daniłowicz, Polski Związek Pracodawców Prawniczych; Tomasz Pietryga, Zastępca Redaktora Naczelnego Rzeczpospolitej; Ryszard Hermanowski, Dyrektor Zarządzający w Haitong Bank Polska; Monika Karolak , Dyrektorka Zarządzająca Pekao Investment Banking; Jarosław Riopka, Dyrektor ds. Długu Korporacyjnego w Noble Funds TFI SA; Magdalena Izdebska, zastępczyni Dyrektora Bankowości Inwestycyjnej w Noble Securities SA; Ewa Jakubczyk-Cały, Partner Zarządzający w PKF Consult; Jacek Chwedoruk, Dyrektor Zarządzający w Rothschild & Co Polska.
Zestawienie transakcji powstało na podstawie ankiet przysłanych do redakcji przez same kancelarie. Warunkiem rozpatrywania danej transakcji przez kapitułę było jej zakończenie w 2023 r. Transakcje były ocenione w dziecięciu kategoriach: fuzje, przejęcia, Private Equity; rynki kapitałowe – transakcje na akcjach; finansowanie dłużne; restrukturyzacja; transakcje zagraniczne; nieruchomości; Venture Capital; transakcja ESG; transakcja nowe technologie i innowacje.
W skład kapituły powołanej przez redakcję „Rzeczpospolitej” wchodzą wybitni eksperci rynkowi oraz przedstawiciele banków i funduszy inwestycyjnych. Członkowie kapituły zgodnie przyznali, że w roku 2023 było znacznie mniej transakcji niż w 2022 szczególnie w kategorii nieruchomości oraz transakcji na akcjach.
Reklama
Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.
Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.