Obok pomocy prawnej, niezamożne osoby mogłyby liczyć także na pomoc np. psychologiczną czy socjalną - czytamy na stronie ebos.pl.
Studencki Punkt Informacji Prawnej "Klinika Prawa - Klinika Praw Dziecka" działa na Wydziale Prawa i Administracji łódzkiej uczelni od 2001 r.
Jak powiedziała Aleksandra Kuszewska-Kłąb z biura "Kliniki Prawa", okazuje się, że bardzo często osoby, które korzystają z tych porad, potrzebują także pomocy psychologicznej czy socjalnej - stąd pomysł stworzenie sieci kompleksowej pomocy społecznej.
Dlatego też, członkowie Kliniki Prawa spotkali się w środę (11 stycznia 2012 r.) z przedstawicielami łódzkich organizacji pozarządowych i środowisk działających na rzecz osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, żeby zaproponować stworzenie sieci kompleksowego poradnictwa społecznego.
- Jeżeli widzimy, że nasz klient potrzebuje pomocy psychologa i wiemy, że np. w innych organizacjach są dyżury psychologa, to będziemy mogli go umówić i mieć pewność, że zostanie przyjęty. W ten sposób bardziej skutecznie mu pomożemy - uważa Kuszewska-Kłąb.