Reklama
Rozwiń

Samorząd radcowski musi ewoluować – bez rewolucji - rozmowa z Moniką Całkiewicz, kandydatką na dziekana OIRP w Warszawie

Obecna wicedziekan stołecznych radców prawnych Monika Całkiewicz zdecydowała się kandydować na funkcję dziekana OIRP w Warszawie. W rozmowie z „Rzeczpospolitą" zdradza, jak sobie wyobraża dowodzenie największą izbą w kraju.

Publikacja: 15.10.2019 08:51

Monika Całkiewicz

Monika Całkiewicz

Foto: materiały prasowe

Studia prawnicze, praca w kancelarii, aplikacja radcowska, egzamin zawodowy i wreszcie wymarzona toga. Tak wygląda typowa droga do zawodu radcy prawnego. A jak było u pani?

W 1999 r., zaraz po studiach, rozpoczęłam aplikację prokuratorską. Po egzaminie prokuratorskim zostałam asesorem, a potem prokuratorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów. To nie był przypadkowy wybór, bo od drugiego roku studiów byłam zakochana w prawie karnym i wiedziałam, że chcę praktykować jako karnistka. Aplikacja prokuratorska była więc naturalnym wyborem. Na listę radców prawnych wpisałam się, kiedy moje drogi z prokuraturą się rozeszły. W pewnym momencie niemożliwe okazało się łączenie pracy naukowej, z której nie chciałam rezygnować, z pracą prokuratora.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Spadki i darowizny
Jak długo można żądać zachowku? Prawo jasno wskazuje termin przedawnienia
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Prawo w Polsce
Ślub Kingi Dudy w Pałacu Prezydenckim. Watchdog pyta o koszty, ale studzi emocje
Prawo karne
Andrzej Duda zmienia zdanie w sprawie przepisów o mowie nienawiści
Matura i egzamin ósmoklasisty
Uwaga na świadectwa. MEN przypomina szkołom zasady: nieaktualne druki do wymiany
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono