Wybory do Sejmu: Pełna lista nowych posłów i posłanek

Jak wynika z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą, w nowym Sejmie Zjednoczona Prawica będzie miała 194 posłów. Drugą co do wielkości liczbę mandatów wywalczyła Koalicja Obywatelska. Oto pełna lista nowych posłów i posłanek po wyborach 2023.

Aktualizacja: 18.10.2023 13:36 Publikacja: 17.10.2023 15:51

Wybory do Sejmu: Pełna lista nowych posłów i posłanek

Foto: PAP, Leszek Szymański

Najwięcej posłów w nowym Sejmie będzie miała Zjednoczona Prawica - 194. W porównaniu z wyborami z 2019 roku Prawo i Sprawiedliwość straciło 41 mandatów. Drugą co do wielkości liczbę mandatów będzie miała Koalicja Obywatelska. Na Wiejską trafi 157 posłów KO. Cztery lata temu było ich o 23 mniej. 

Trzecia Droga będzie reprezentowana w Sejmie przez 65 przedstawicieli (poprzednio 30 z Polskiego Stronnictwa Ludowego). Lewica będzie miała 26 posłów (ubyło 23), a Konfederacja – 18 (przybyło 7). 

Przedstawiamy pełną listę nowych posłów i posłanek po wyborach 2023.

Czytaj więcej

Wybory 2023: Klub PiS ma 194 posłów, ale PiS ma ich znacznie mniej
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, europoseł PiS Beata Szydło, oraz premier Mateusz Morawiecki podczas w

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, europoseł PiS Beata Szydło, oraz premier Mateusz Morawiecki podczas wieczoru wyborczego w sztabie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

PAP/Paweł Supernak

Lista posłów i posłanek po wyborach 2023 - Prawo i Sprawiedliwość (PiS)

Najwięcej posłów – 194 – w nowym Sejmie będzie miała Zjednoczona Prawica. Będą to: 

Okręg nr 1 – Legnica

  • Elżbieta Witek
  • Marzena Machałek
  • Krzysztof Kubów
  • Szymon Pogoda
  • Wojciech Zubowski

Okręg nr 2 – Wałbrzych

  • Michał Dworczyk
  • Marcin Gwóźdź
  • Ireneusz Zyska

Okręg nr 3 – Wrocław

  • Mirosława Stachowiak-Różecka
  • Paweł Hreniak
  • Agnieszka Soin
  • Jacek Świat

Okręg nr 4 – Bydgoszcz

  • Łukasz Schreiber
  • Paweł Szrot
  • Piotr Król
  • Bartosz Kownacki

Okręg nr 5 – Toruń/Włocławek

  • Krzysztof Szczucki
  • Jan Ardanowski
  • Joanna Borowiak
  • Anna Gembicka
  • Mariusz Kałużny

Okręg nr 6 – Lublin

  • Przemysław Czarnek
  • Artur Soboń
  • Jan Kanthak
  • Michał Moskal
  • Sławomir Skwarek
  • Magdalena Filipek-Sobczak
  • Sylwester Tułajew
  • Kazimierz Choma

Okręg nr 7 – Chełm

  • Mariusz Kamiński
  • Jarosław Sachajko
  • Dariusz Stefaniuk
  • Marcin Romanowski
  • Anna Dąbrowska-Banaszek
  • Tomasz Zieliński
  • Sławomir Zawiślak

Okręg nr 8 – Zielona Góra

  • Marek Ast
  • Władysław Dajczak
  • Jerzy Materna
  • Łukasz Mejza

Okręg nr 9 – Łódź

  • Waldemar Buda
  • Zbigniew Rau
  • Agnieszka Wojciechowska van Heukelom

Okręg nr 10 – Piotrków Trybunalski

  • Robert Telus
  • Antoni Macierewicz
  • Anna Milczanowska
  • Grzegorz Lorek
  • Paweł Sałek
  • Krzysztof Ciecióra

Okręg nr 11 – Łowicz/Zgierz

  • Joanna Lichocka
  • Marcin Przydacz
  • Paweł Rychlik
  • Piotr Polak
  • Tadeusz Woźniak
  • Marek Matuszewski

Okręg nr 12 – Oświęcim/Wadowice

  • Rafał Bochenek
  • Łukasz Kmita
  • Filip Kaczyński
  • Władysław Kurowski
  • Mariusz Krystian

Okręg nr 13 – Kraków

  • Małgorzata Wassermann
  • Andrzej Adamczyk
  • Elżbieta Duda, Jacek Osuch
  • Agnieszka Ścigaj

Okręg nr 14 – Nowy Sącz

  • Arkadiusz Mularczyk
  • Ryszard Terlecki
  • Barbara Bartuś
  • Patryk Wicher
  • Edward Siarka
  • Andrzej Gut-Mostowy

Okręg nr 15 – Tarnów

  • Anna Pieczarka
  • Józefa Szczurek-Żelazko
  • Wiesław Krajewski
  • Urszula Rusecka
  • Norbert Kaczmarczyk

Okręg nr 16 – Płock

  • Maciej Małecki
  • Kamil Bortniczuk
  • Maciej Wąsik
  • Jacek Ozdoba
  • Anna Cicholska

Okręg nr 17 – Radom

  • Marek Suski
  • Anna Kwiecień
  • Radosław Fogiel
  • Zbigniew Kuźmiuk, Agnieszka Górska, Andrzej Kosztowniak

Okręg nr 18 – Siedlce

  • Maria Koc
  • Daniel Milewski
  • Henryk Kowalczyk
  • Krzysztof Tchórzewski
  • Arkadiusz Czartoryski
  • Marcin Grabowski
  • Grzegorz Woźniak

Okręg nr 19 – Warszawa

  • Piotr Gliński
  • Marek Jakubiak
  • Małgorzata Gosiewska
  • Sebastian Kaleta

Okręg nr 20 – warszawski obwarzanek

  • Mariusz Błaszczak
  • Anita Czerwińska
  • Piotr Uściński
  • Dominika Chorosińska

Okręg nr 21 – Opole

  • Paweł Kukiz
  • Marcin Ociepa
  • Katarzyna Czochara
  • Janusz Kowalski

Okręg nr 22 – Krosno

  • Marek Kuchciński
  • Anna Schmidt,
  • Piotr Uruski
  • Maria Kurowska
  • Teresa Pamuła
  • Piotr Babinetz
  • Tadeusz Chrzan

Okręg nr 23 – Rzeszów

  • Zbigniew Ziobro
  • Ewa Leniart
  • Rafał Weber
  • Marcin Warchoł
  • Zbigniew Chmielowiec
  • Krzysztof Sobolewski
  • Fryderyk Kapinos
  • Kazimierz Gołojuch
  • Jan Warzecha

Okręg nr 24 – Białystok

  • Jacek Sasin
  • Adam Andruszkiewicz
  • Dariusz Piontkowski
  • Jarosław Zieliński
  • Jacek Bogucki
  • Kazimierz Gwiazdowski
  • Sebastian Łukaszewicz

Okręg nr 25 – Gdańsk

  • Kacper Płażyński
  • Kazimierz Smoliński
  • Jarosław Sellin

Okręg nr 26 – Słupsk

  • Piotr Müller
  • Marcin Horała
  • Aleksander Mrówczyński
  • Dorota Arciszewska-Mielewczyk

Okręg nr 27 – Bielsko-Biała

  • Stanisław Szwed
  • Grzegorz Puda
  • Przemysław Drabek
  • Grzegorz Gaża

Okręg nr 28 – Częstochowa

  • Lidia Burzyńska
  • Szymon Giżyński
  • Andrzej Gawron

Okręg nr 29 – Gliwice

  • Bożena Borys-Szopa
  • Jarosław Wieczorek
  • Wojciech Szarama

Okręg nr 30 – Rybnik

  • Michał Woś
  • Bolesław Piecha
  • Paweł Jabłoński
  • Grzegorz Matusiak

Okręg nr 31 – Katowice

  • Mateusz Morawiecki
  • Marek Wesoły
  • Michał Wójcik
  • Jerzy Polaczek

Okręg nr 32 – Sosnowiec

  • Ewa Malik
  • Waldemar Andzel
  • Robert Warwas

Okręg nr 33 – Kielce

  • Jarosław Kaczyński
  • Anna Krupka
  • Agata Wojtyszek
  • Krzysztof Lipiec
  • Bartłomiej Dorywalski
  • Andrzej Kryj
  • Michał Cieślak
  • Mariusz Gosek

Okręg nr 34 – Elbląg

  • Andrzej Śliwka
  • Robert Gontarz
  • Leonard Krasulski
  • Teresa Wilk

Okręg nr 35 – Olsztyn

  • Janusz Cieszyński
  • Artur Chojecki
  • Iwona Arent
  • Olga Semeniuk-Patkowska

Okręg nr 36 – Kalisz

  • Marlena Maląg
  • Katarzyna Sójka
  • Piotr Kaleta
  • Jan Dziedziczak
  • Jan Mosiński

Okręg nr 37 – Konin

  • Zbigniew Hoffmann
  • Zbigniew Dolata
  • Ryszard Bartosik
  • Witold Czarnecki

Okręg nr 38 – Piła

  • Krzysztof Czarnecki
  • Marcin Porzucek
  • Grzegorz Piechowiak

Okręg nr 39 – Poznań

  • Szymon Szynkowski vel Sęk
  • Bartłomiej Wróblewski

Okręg nr 40 – Koszalin

  • Czesław Hoc
  • Paweł Szefernaker
  • Małgorzata Golińska

Okręg nr 41 – Szczecin

  • Marek Gróbarczyk
  • Zbigniew Bogucki
  • Artur Szałabawka
  • Dariusz Matecki

Czytaj więcej

Koalicja Obywatelska wygrywa na morzu. PiS trafione i zatopione
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przemawia w sztabie wyborczym KO w Muzeum Etnogra

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przemawia w sztabie wyborczym KO w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

PAP/Radek Pietruszka

Lista posłów i posłanek po wyborach 2023 - Koalicja Obywatelska (KO)

Drugą co do wielkości liczbę mandatów będzie miała Koalicja Obywatelska. Na Wiejską trafi 157 posłów KO. Do Sejmu wchodzą:

Okręg nr 1 – Legnica

  • Piotr Borys
  • Robert Kropiwnicki
  • Zofia Czernow
  • Łukasz Horbatowski
  • Iwona Krawczyk

Okręg nr 2 – Wałbrzych

  • Monika Wielichowska
  • Sylwia Bielawska
  • Izabela Mrzygłocka
  • Marek Chmielewski

Okręg nr 3 – Wrocław

  • Bogdan Zdrojewski
  • Alicja Chybicka
  • Michał Jaros
  • Małgorzata Tracz
  • Anna Sobolak
  • Jolanta Niezgodzka

Okręg nr 4 – Bydgoszcz

  • Krzysztof Brejza
  • Paweł Olszewski
  • Iwona Kozłowska
  • Włodzimierz Giziński
  • Iwona Karolewska

Okręg nr 5 – Toruń/Włocławek

  • Arkadiusz Myrcha
  • Iwona Hartwich
  • Tomasz Szymański
  • Krystian Łuczak

Okręg nr 6 – Lublin

  • Marta Wcisło
  • Michał Krawczyk
  • Krzysztof Bojarski

Okręg nr 7 – Chełm

  • Krzysztof Grabczuk
  • Małgorzata Gromadzka

Okręg nr 8 – Zielona Góra

  • Elżbieta Polak
  • Waldemar Sługocki
  • Krystyna Sibińska
  • Robert Dowhan
  • Katarzyna Osos

Okręg nr 9 – Łódź

  • Dariusz Joński
  • Aleksandra Wiśniewska
  • Małgorzata Niemczyk
  • Paweł Bliźniuk
  • Marcin Józefaciuk
  • Krzysztof Piątkowski

Okręg nr 10 – Piotrków Trybunalski

  • Bogusław Wołoszański
  • Adrian Witczak

Okręg nr 11 – Łowicz/Zgierz

  • Cezary Tomczyk
  • Agnieszka Hanajczyk
  • Krzysztof Habura

Okręg nr 12 – Oświęcim/Wadowice

  • Dorota Niedziela
  • Marek Sowa

Okręg nr 13 – Kraków

  • Bartłomiej Sienkiewicz
  • Jagna Marczułajtis-Walczak
  • Aleksander Miszalski
  • Dorota Marek
  • Katarzyna Matusik-Lipiec

Okręg nr 14 – Nowy Sącz

  • Weronika Smarduch
  • Piotr Lachowicz

Okręg nr 15 – Tarnów

  • Urszula Augustyn
  • Robert Wardzała

Okręg nr 16 – Płock

  • Marcin Kierwiński
  • Elżbieta Gapińska
  • Adam Krzemiński

Okręg nr 17 – Radom

  • Konrad Frysztak
  • Joanna Kluzik-Rostkowska

Okręg nr 18 – Siedlce

  • Kamila Gasiuk-Pihowicz
  • Czesław Mroczek

Okręg nr 19 – Warszawa

  • Donald Tusk
  • Aleksandra Gajewska
  • Michał Szczerba
  • Katarzyna Lubnauer
  • Urszula Zielińska
  • Dorota Łoboda, Klaudia Jachira
  • Katarzyna Piekarska
  • Andrzej Domański

Okręg nr 20 – warszawski obwarzanek

  • Kinga Gajewska
  • Jan Grabiec
  • Maciej Lasek
  • Piotr Kandyba

Okręg nr 21 – Opole

  • Tomasz Siemoniak
  • Witold Zembaczyński
  • Tomasz Kostuś
  • Rajmud Miller
  • Danuta Jazłowiecka

Okręg nr 22 – Krosno

  • Joanna Frydrych
  • Marek Rząsa

Okręg nr 23 – Rzeszów

  • Paweł Kowal
  • Krystyna Skowrońska
  • Zdzisław Gawlik

Okręg nr 24 – Białystok

  • Krzysztof Truskolaski
  • Alicja Łepkowska-Gołaś
  • Jacek Niedźwiedzki

Okręg nr 25 – Gdańsk

  • Agnieszka Pomaska
  • Jacek Karnowski
  • Piotr Adamowicz
  • Jarosław Wałęsa
  • Magdalena Kołodziejczak
  • Patryk Gabriel

Okręg nr 26 – Słupsk

  • Barbara Nowacka
  • Zbigniew Konwiński
  • Rafał Siemaszko
  • Stanisław Lamczyk
  • Henryka Krzywonos-Strycharska
  • Kazimierz Plocke

Okręg nr 27 – Bielsko-Biała

  • Mirosława Nykiel
  • Małgorzata Pępek
  • Apoloniusz Tajner

Okręg nr 28 – Częstochowa

  • Izabela Leszczyna
  • Andrzej Szewiński
  • Przemysław Witek

Okręg nr 29 – Gliwice

  • Krystyna Szumilas
  • Marta Golbik
  • Marek Gzik
  • Tomasz Głogowski

Okręg nr 30 – Rybnik

  • Krzysztof Gadowski
  • Marek Krząkała
  • Gabriela Lenartowicz

Okręg nr 31 – Katowice

  • Borys Budka
  • Monika Rosa
  • Ewa Kołodziej
  • Wojciech Król
  • Łukasz Ściebiorowski

Okręg nr 32 – Sosnowiec

  • Barbara Dolniak
  • Wojciech Saługa
  • Mateusz Bochenek

Okręg nr 33 – Kielce

  • Marzena Okła-Drewnowicz
  • Roman Giertych
  • Artur Gierada
  • Lucjan Pietrzczyk

Okręg nr 34 – Elbląg

  • Jacek Protas
  • Elżbieta Gelert
  • Stanisław Gorczyca

Okręg nr 35 – Olsztyn

  • Janusz Cichoń
  • Paweł Papke
  • Anna Wojciechowska
  • Maciej Wróbel

Okręg nr 36 – Kalisz

  • Jarosław Urbaniak
  • Grzegorz Rusiecki
  • Karolina Pawliczak
  • Mariusz Witczak

Okręg nr 37 – Konin

  • Michał Kołodziejczak
  • Tomasz Nowak

Okręg nr 38 – Piła

  • Jakub Rutnicki
  • Maria Janyska
  • Piotr Głowski
  • Henryk Szopiński

Okręg nr 39 – Poznań

  • Adam Szłapka
  • Marcin Bosacki
  • Katarzyna Kierzek-Koperska
  • Franciszek Sterczewski, Bartosz Zawieja

Okręg nr 40 – Koszalin

  • Bartosz Arłukowicz
  • Renata Rak, Marek Hok
  • Paweł Suski

Okręg nr 41 – Szczecin

  • Sławomir Nitras
  • Magdalena Filiks
  • Arkadiusz Marchewka
  • Patryk Jaskulski
  • Grzegorz Napieralski
  • Artur Łącki

Czytaj więcej

Wybory 2023: Najmłodszy poseł w Sejmie ma 24 lata
Liderzy Trzeciej Drogi Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz w sztabie wyborczym Trzeciej Drog

Liderzy Trzeciej Drogi Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz w sztabie wyborczym Trzeciej Drogi w Warszawie.

PAP/Rafał Guz

Lista posłów i posłanek po wyborach 2023 - Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) 

Trzecia Droga będzie reprezentowana w Sejmie przez 65 przedstawicieli (poprzednio 30 z Polskiego Stronnictwa Ludowego). Oto oni:

Okręg nr 1 – Legnica

  • Tadeusz Samborski

Okręg nr 2 – Wałbrzych

  • Aleksandra Leo

Okręg nr 3 – Wrocław

  • Tomasz Zimoch
  • Izabela Bodnar

Okręg nr 4 – Bydgoszcz

  • Norbert Pietrykowski
  • Agnieszka Kłopotek

Okręg nr 5 – Toruń/Włocławek

  • Zbigniew Sosnowski
  • Marcin Skonieczka

Okręg nr 6 – Lublin

  • Joanna Mucha, Krzysztof Hetman

Okręg nr 7 – Chełm

  • Wiesław Różyński
  • Sławomir Ćwik

Okręg nr 8 – Zielona Góra

  • Maja Nowak
  • Stanisław Tomczyszyn

Okręg nr 9 – Łódź

  • Ewa Szymanowska

Okręg nr 10 – Piotrków Trybunalski

  • Dariusz Klimczak

Okręg nr 11 – Łowicz/Zgierz

  • Paweł Bejda
  • Jolanta Zięba-Gzik

Okręg nr 12 – Oświęcim/Wadowice

  • Paweł Śliz

Okręg nr 13 – Kraków

  • Rafał Komarewicz
  • Ireneusz Raś

Okręg nr 14 – Nowy Sącz

  • Urszula Nowogórska

Okręg nr 15 – Tarnów

  • Władysław Kosiniak-Kamysz
  • Piotr Górnikiewicz

Okręg nr 16 – Płock

  • Piotr Zgorzelski
  • Mirosław Orliński

Okręg nr 17 – Radom

  • Mirosław Maliszewski

Okręg nr 18 – Siedlce

  • Marek Sawicki
  • Żaneta Cwalina-Śliwowska

Okręg nr 19 – Warszawa

  • Michał Kobosko
  • Władysław Bartoszewski, Ryszard Petru

Okręg nr 20 – warszawski obwarzanek

  • Paweł Zalewski
  • Bożena Żelazowska

Okręg nr 21 – Opole

  • Adam Gomoła

Okręg nr 22 – Krosno

  • Bartosz Romowicz

Okręg nr 23 – Rzeszów

  • Adam Dziedzic
  • Elżbieta Burkiewicz

Okręg nr 24 – Białystok

  • Szymon Hołownia
  • Stefan Krajewski
  • Barbara Okuła

Okręg nr 25 – Gdańsk

  • Agnieszka Buczyńska
  • Magdalena Sroka

Okręg nr 26 – Słupsk

  • Marek Biernacki
  • Wioleta Tomczak

Okręg nr 27 – Bielsko-Biała

  • Mirosław Suchoń

Okręg nr 28 – Częstochowa

  • Henryk Kiepura

Okręg nr 29 – Gliwice

  • Piotr Strach

Okręg nr 30 – Rybnik

  • Łukasz Osmalak

Okręg nr 31 – Katowice

  • Michał Gramatyka

Okręg nr 32 – Sosnowiec

  • Kamil Wnuk

Okręg nr 33 – Kielce

  • Czesław Siekierski
  • Rafał Kasprzyk

Okręg nr 34 – Elbląg

  • Zbigniew Ziejewski

Okręg nr 35 – Olsztyn

  • Urszula Pasławska

Okręg nr 36 – Kalisz

  • Andrzej Grzyb
  • Barbara Oliwiecka

Okręg nr 37 – Konin

  • Paulina Hennig-Kloska
  • Michał Pyrzyk

Okręg nr 38 – Piła

  • Krzysztof Paszyk
  • Adam Luboński

Okręg nr 39 – Poznań

  • Ewa Schädler
  • Jacek Tomczak

Okręg nr 40 – Koszalin

  • Radosław Lubczyk

Okręg nr 41 – Szczecin

  • Jarosław Rzepa

Czytaj więcej

Włodzimierz Czarzasty przegrał z ostatnim kandydatem na liście Nowej Lewicy
Współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń oraz posłanka Lewicy Joanna

Współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń oraz posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus podczas wieczoru w sztabie wyborczym Lewicy w Warszawie.

PAP/Marcin Obara

Lista posłów i posłanek po wyborach 2023 - Nowa Lewica

Lewica będzie miała 26 posłów (ubyło 23). Kto dostał się do Sejmu?

Okręg nr 1 – Legnica

  • Arkadiusz Sikora

Okręg nr 3 – Wrocław

  • Krzysztof Śmiszek

Okręg nr 5 – Toruń/Włocławek

  • Joanna Scheuring-Wielgus

Okręg nr 6 – Lublin

  • Jacek Czerniak

Okręg nr 8 – Zielona Góra

  • Anita Kucharska-Dziedzic

Okręg nr 9 – Łódź

  • Tomasz Trela

Okręg nr 11 – Łowicz/Zgierz

  • Paulina Matysiak

Okręg nr 13 – Kraków

  • Daria Gosek-Popiołek

Okręg nr 19 – Warszawa

  • Adrian Zandberg
  • Dorota Olko
  • Anna Maria Żukowska

Okręg nr 20 – warszawski obwarzanek

  • Joanna Wicha

Okręg nr 21 – Opole

  • Marcelina Zawisza

Okręg nr 25 – Gdańsk

  • Katarzyna Kotula

Okręg nr 26 – Słupsk

  • Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Okręg nr 29 – Gliwice

  • Wanda Nowicka

Okręg nr 31 – Katowice

  • Maciej Konieczny

Okręg nr 32 – Sosnowiec

  • Łukasz Litewka
  • Włodzimierz Czarzasty

Okręg nr 33 – Kielce

  • Andrzej Szejna

Okręg nr 35 – Olsztyn

  • Marcin Kulasek

Okręg nr 36 – Kalisz

  • Wiesław Szczepański

Okręg nr 39 – Poznań

  • Katarzyna Ueberhan

Okręg nr 41 – Szczecin

  • Dariusz Wieczorek

Czytaj więcej

Poseł Konfederacji komentuje wynik swojej partii. Mówi o "pokemonach" na listach
Lider Konfederacji Sławomir Mentzen na wielkim finale kampanii Konfederacji na Rynku Głównym w Krako

Lider Konfederacji Sławomir Mentzen na wielkim finale kampanii Konfederacji na Rynku Głównym w Krakowie.

PAP/Łukasz Gągulski

Lista posłów i posłanek po wyborach 2023 - Konfederacja

Konfederację będzie reprezentować w Sejmie 18 przedstawicieli (przybyło 7). Będą to:

Okręg nr 3 – Wrocław

  • Krzysztof Tuduj

Okręg nr 5 – Toruń/Włocławek

  • Przemysław Wipler

Okręg nr 6 – Lublin

  • Bartłomiej Pejo

Okręg nr 7 – Chełm

  • Witold Tumanowicz

Okręg nr 13 – Kraków

  • Konrad Berkowicz

Okręg nr 14 – Nowy Sącz

  • Ryszard Wilk

Okręg nr 18 – Siedlce

  • Krzysztof Mulawa

Okręg nr 19 – Warszawa

  • Sławomir Mentzen

Okręg nr 20 – warszawski obwarzanek

  • Karina Bosak

Okręg nr 21 – Opole

  • Włodzimierz Skalik

Okręg nr 22 – Krosno

  • Andrzej Zapałowski

Okręg nr 23 – Rzeszów

  • Grzegorz Braun

Okręg nr 24 – Białystok

  • Krzysztof Bosak

Okręg nr 26 – Słupsk

  • Stanisław Tyszka

Okręg nr 27 – Bielsko-Biała

  • Bronisław Foltyn

Okręg nr 30 – Rybnik

  • Roman Fritz

Okręg nr 31 – Katowice

  • Grzegorz Płaczek

Okręg nr 33 – Kielce

  • Michał Wawer

Najwięcej posłów w nowym Sejmie będzie miała Zjednoczona Prawica - 194. W porównaniu z wyborami z 2019 roku Prawo i Sprawiedliwość straciło 41 mandatów. Drugą co do wielkości liczbę mandatów będzie miała Koalicja Obywatelska. Na Wiejską trafi 157 posłów KO. Cztery lata temu było ich o 23 mniej. 

Trzecia Droga będzie reprezentowana w Sejmie przez 65 przedstawicieli (poprzednio 30 z Polskiego Stronnictwa Ludowego). Lewica będzie miała 26 posłów (ubyło 23), a Konfederacja – 18 (przybyło 7). 

Pozostało 97% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Wybory
Wybory samorządowe 2024: Oficjalnie: Jacek Sutryk musi walczyć w II turze
Wybory
Wybory samorządowe 2024: PiS w siedzibie partii świętuje sukces. Na scenie pojawił się Jacek Kurski
Wybory
Wybory samorządowe 2024: PiS wygrywa w kraju, ale traci władzę w województwach
Wybory
Wybory samorządowe 2024. Jarosław Kaczyński: Nasze zwycięstwo to zachęta do pracy, a chcieli nas już chować
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Wybory
Wybory samorządowe 2024: Frekwencja do godziny 17 niższa niż pięć lat temu