Aktualizacja: 21.03.2025 16:11 Publikacja: 11.03.2025 05:06
Obiecana narodowa rezerwa krytowalut okazała się rozczarowaniem.
Foto: David Lombeida/Bloomberg
Notowania bitcoina spadły w poniedziałek rano do 80,1 tys. dol. Po południu sięgały 82,6 tys. dol., ale i tak były sporo niższe niż w piątek, kiedy przekraczały 90 tys. dol. Początek tygodnia przyniósł też spadki kursów wielu innych kryptowalut. Ether tracił ponad 1 proc. wobec niedzieli, xrp zniżkowała o blisko 3 proc., a solana i dogecoin po ponad 5 proc. Na rynku dawał o sobie znać wzrost awersji do ryzyka, a także rozczarowanie rezerwą kryptowalutową stworzoną przez prezydenta Donalda Trumpa. Nastrojów nie poprawiło piątkowe spotkanie w Białym Domu z przedstawicielami branży kryptowalutowej.
Kraken, jedna z największych na świecie platform kryptowalutowych, nabyła za 1,5 mld dolarów firmę NinjaTrader, wiodącą amerykańską platformę handlu detalicznego kontraktami terminowymi.
Początek piątkowego handlu na rynku walutowym nie przyniósł znaczących ruchów. Czy sytuacja zmieni się w ciągu dnia?
Dzięki jednej kradzieży hakerzy Kima zdobyli więcej kryptowalut, niż wynosi roczny budżet wojskowy KRLD. To oni umożliwiają Kim Dzong Unowi rozwijanie programu nuklearnego, wystrzeliwanie rakiet i produkowanie pocisków dla Rosji.
Polska waluta koryguje efektowne wzrosty z ostatnich dni, co ma związek ze schłodzeniem nastrojów na globalnym rynku.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Złoty nieznacznie tracił na wartości w środę. Prawdziwe rynkowe emocje wciąż jednak przed inwestorami.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
W piątek były wicepremier i minister obrony narodowej w rządzie Zjednoczonej Prawicy Mariusz Błaszczak usłyszał w prokuraturze zarzuty przekroczenia uprawnień w związku z odtajnieniem części dokumentu planu użycia Sił Zbrojnych RP „Warta".
Jak informuje „Financial Times”, Stany Zjednoczone mają przymierzać się już do podpisania z Ukrainą umowy w sprawie dostępu do surowców mineralnych. Brytyjski dziennik twierdzi, że ma być ona dużo szersza niż ta, której nie podpisano ze względu na kłótnię, do której doszło w lutym między Donaldem Trumpem a Wołodymyrem Zełenskim w Białym Domu.
Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska, poinformowała, że rząd w trybie obiegowym przyjął projekt ustawy wiatrakowej. Minimalna odległość wiatraków od zabudowań ma wynieść 500 metrów.
Zbyt dobrze zna historię imperium. Zbyt mocno pachnie mu jego osobista sytuacja losami Mikołaja II. Też wojna, też stagnacja. Niepokoje.
- Jeśli amerykańscy liderzy akademiccy i biznesowi będą milczeć w obliczu autorytaryzmu Trumpa, będą tego żałować – pisze Dani Rodrik, ekonomista z Harvardu. Trump niszczy filary bogactwa USA, a wskaźnik niepewności pobił rekordy z kryzysu finansowego.
- Jeśli dziś rosyjski imperializm ma być realnie zatrzymany, państwa NATO muszą podnieść wydatki na obronność - mówił na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Węgier prezydent Andrzej Duda.
Ustawa pozwalająca na czasowe i terytorialne zawieszanie prawa do azylu, według nieoficjalnych informacji, zostanie podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Rzecznik Praw Obywatelskich po raz kolejny apeluje o zmiany w projekcie.
Straty Moskwy na froncie są tak przerażające, a postęp tak mały, że nawet gdyby Kreml poświęcił wszystkich Rosjan, i tak nie wystarczy ich, aby przejąć kontrolę nad całym państwem ukraińskim - mówi Camille Grand, zastępca sekretarza generalnego NATO w latach 2016–2022.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas