Kiedy studnia to wystarczające uzbrojenie terenu dla wydania wuzetki?

Jednym z warunków, jakie powinien spełnić inwestor, aby uzyskać decyzję o warunkach zabudowy, jest wykazanie, że istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu będzie wystarczające dla planowanego zamierzenia budowlanego. Co to oznacza w praktyce?

Publikacja: 11.06.2024 04:30

Kiedy studnia to wystarczające uzbrojenie terenu dla wydania wuzetki?

Foto: Adobe Stock

Art. 61 ust. 1 pkt 3) w zw. z ust. 5) ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym przewiduje, że nie jest konieczne faktyczne istnienie uzbrojenia terenu, ale jedynie zagwarantowanie, że w przyszłości powstanie stosowne uzbrojenie, pozwalające na prawidłowe korzystanie z planowanych obiektów budowlanych. W chwili wydania wuzetki nie musi więc istnieć wystarczające uzbrojenie terenu, czy to w zakresie wody, energii elektrycznej, gazu czy też ścieków. Uzbrojenie to powinno jednak zostać zagwarantowane w drodze umowy pomiędzy inwestorem a odpowiednim dostawcą mediów. Zagwarantowanie oznacza zapewnienie zawarcia umowy w przyszłości, bez obowiązku jej posiadania już w momencie starania się o wydanie warunków zabudowy.

Pozostało 90% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Co można wybudować bez pozwolenia na własnej posesji? Garaż? A może oczko wodne?
Zawody prawnicze
Prokuratorzy zaniepokojeni poleceniem prokuratora krajowego ws. Andrija K.
Mundurowi
Dlaczego żołnierzy na granicy skuto kajdankami? Żandarmeria Wojskowa wyjaśnia
Prawo drogowe
Zmiany w kasowaniu punktów karnych i zabieraniu prawa jazdy. Będzie surowo
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Prawo drogowe
Koniec z parkowaniem na chodnikach? Jest propozycja zmiany prawa
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży