Reklama

Urząd dostosowany do potrzeb seniorów i niepełnosprawnych

Tylko do końca maja 2015 urzędy mają czas na dostosowanie swoich stron internetowych do potrzeb użytkowników narażonych na wykluczenie cyfrowe, w tym seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

Publikacja: 24.02.2015 14:00

Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o wsparcie na tworzenie lub rozwój e-usług publicznych są m

Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o wsparcie na tworzenie lub rozwój e-usług publicznych są m.in.jednostki administracji rządowej i instytucje im podległe oraz sądy i prokuratury

Foto: 123RF

Gotowe narzędzia, w tym porady, e-learning i szablony stron, oferuje Polska Akademia Dostępności. To projekt Fundacji Widzialni realizowany we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji.

Komplet pożytecznych informacji można znaleźć na stronie www.pad.widzialni.org. Platforma adresowana jest m.in. do instytucji publicznych, które do końca maja 2015 muszą dostosować swoje serwisy internetowe do międzynarodowych standardów dostępności (WCAG 2.0). W praktyce chodzi o to, by z witryn mogli korzystać wszyscy użytkownicy bez wyjątku, także osoby starsze czy z niepełnosprawnościami. Posługując się kilkoma zasadami dotyczącymi budowy stron internetowych czy redakcji tekstów, można w znaczący sposób ułatwić odbiór strony www i przeciwdziałać tzw. wykluczeniu cyfrowemu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Prawo karne
Nowe problemy znanego prawnika. Media: wstrząsające ustalenia śledczych
Prawo karne
Ułaskawienie to bezpiecznik czy relikt? Kontrowersje po decyzji prezydenta
Sądy i trybunały
Manowska: zawiadomiłam prokuraturę, nie można dopisywać niczego do uchwały
Ubezpieczenia i odszkodowania
mObywatel z długo oczekiwaną funkcją dla kierowców
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Samorząd i administracja
Podwyżki w budżetówce wyższe niż chce rząd? Jest „historyczny kompromis”
Reklama
Reklama